Nebuďme idioti, fasujme roušky!

Od 10. 9. platí ve školách Mimořádné opatření MZ, kdy se nejprve musely nosit roušky pouze ve společných prostorách a od 17.9. se opatření zpřísnilo na celodenní nošení roušek, kromě tělocviku a hudební výchovy. Velmi rozumné opatření, není-liž pravda. V tělocviku, kde děti běhají, dýchají z plna hrdla a rouška není zapotřebí. Je zřejmé, že koronavir nemá rád tělocvik. Naštěstí se mnoho dětí z tělocviku omlouvá anebo jsou dokonce z tělocviku uvolnění.

Zajímalo by mě, zda MZ provedlo nějakou studii, která by zkoumala, jaký vliv má celodenní nošení roušek u dětí a mládeže bez možnosti si udělat zdravotní přestávku na prodýchání bez roušky. V provozech, kde pracovníci pracují s ochrannými prostředky dýchacího ústrojí, mají lidé nárok na přestávky. Naše děti to musí zvládat bez přestávek. Tomu říkám mučení.

Je fakt, že po vydání tohoto nařízení bylo učitelům doporučeno, aby s dětmi chodili na výuku ven, nebo aspoň na část hodiny, což se zatím občas dařilo, protože bylo pěkné počasí…

Podívejme se na učitele. Na začátku „pandemie“ každý učitel na naší škole vyfasoval jednu roušku a na kabinet jsme vyfasovali jeden štít. Ten štít by si nasadil jeden z nás přes roušku, kdyby odváděl nějakého žáka do izolace.

Faktem je, že jsme později dostali mailem jedenkrát výzvu, že jsou ve sborovně „nějaké roušky“ a můžeme si je přijít rozebrat. Nevím, kolik jich tam bylo, já jsem byla ve fázi rebelie, kdy jsem zrovna nosila roušku ze záclony, tak jsem si novou roušku vyfasovat nezašla.

Jedna kolegyně mi řekla: „Když ti to projde, tak si také jednu takovou roušku pořídím.“ Takže nikdo se nepřidal, všichni čekali a dočkali se. Na jednotlivce si systém dokáže došlápnout. Takže buď rouška, nebo výpověď.

Nasadila jsem si tedy roušku a nosila ji od té doby. Pak se mi dostalo po mailu krátké video https://www.otevrisvoumysl.cz/laboratorni-test-rousek-na-pritomnost-bakterii/, kde Marisa García Alonso provedla testování roušek, aby ukázala, jak se v roušce přes den hromadí bakterie, viry i plísně. Samozřejmě se začnou hromadit i v dýchacích cestách, protože neustále cirkulujeme vydechované zplodiny zpět do plic. Podle tohoto testování by si měl každý člověk měnit roušku nejen každý den, ale i nejméně dvakrát denně. Dokážeme si představit, jaká je to spotřeba na jednotlivce a jaká je to spotřeba na celou rodinu!

My Češi jsme takový povolný národ, hlavně nechceme mít problémy, ani v práci, ani někde v obchodě, a tak si roušku koupíme. Spořílci si pak roušky ušijí, perou a žehlí. Podívejme se však na to, co říká Zákoník práce 262/2006Sb., část pátá, hlava II, § 104 (1) Není-li možné rizika odstranit…, je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnancům osobní ochranné prostředky. Osobní ochranné pracovní prostředky jsou prostředky, které musí chránit zaměstnance před riziky, nesmí ohrožovat jejich zdraví….a musí splňovat požadavky stanovené přímo použitelným předpisem Evropské unie 34).

Nu, milí učitelé, nemáme krizový ani nouzový stav, tudíž se řídíme Zákoníkem práce pro nošení roušek na pracovišti. Žádejme tedy odpovídají počet roušek na měsíc, aby bylo chráněno naše zdraví. Na to máme ze zákona právo. Zrovna tak je tomu u prodavaček, řidičů autobusů, průvodčích a podobně. Nebuďme idioti, fasujme roušky!

 

Mgr. Milena Míčová (zatím ještě učitelka)

 

 

 


 

Autor příspěvku: Přetisknuto ANS

Příspěvek převzatý Aliancí národních sil. Jméno autora a zdroj článku je uveden v textu.
0 0 hlasů
Ohodnoťte článek
2 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Milena Poláková
Milena Poláková
4. 10. 2020 0:08

Jen malý smutný dodatek a bojím se, že takových zpráv o malých kolabujících a umírajících dětech bude přibývat. Ostatně děje se již i v ČR, kdy snad i zde byly výjezdy k přidušeným dětem. Kde je proboha pud sebezáchovy?!
https://tadesco.org/marneho-okenko-q1-1q-2q2q-zacina-rudy-rijen/

Milena Poláková
Milena Poláková
3. 10. 2020 23:51

Naopak! Roušky nefasovat, nešít, nekupovat od prymuly a jiných zrádců a gaunerů a hlavně!!!!…NENOSIT! Všechno to je neskutečný podvod! A už se zde usiluje doslova o zdraví a životy naší nejmladší generace a to i za přispění nerozumných rodičů dětí a učitelů, kteří toto zvěrstvo podporují! Rodiče děti nechejte doma, pokud je chcete skutečně ochránit!! Malé děti jdoucí ze školy jsou smutné, neradují se cestou a mnohdy mají roušku stále na obličeji! Lidi, už se konečně vzpamatujte!! Jste vůbec normální?! Proč jste tak zhlouplí a beznadějně tupí a zbabělí, vždyť za děti zodpovídají rodiče a přes to, toto zvěrstvo nijak neřešíte společně se školou.
Jinak jste všichni označkováni coby poddajní vystrašení zbabělci! Roušky nenosit, to jediné je správné a čestné!!!! A to vše konat i za cenu ztráty tzv. zaměstnání.

Mimochodem v pátek mi jeden namachrovaný hlídač zlodějíčků v penny (nyní jsou tito většinou neinteligentní bachaři pasovaní na potírání neorouškovaných) vyrval doslova nákupní vozík a že mě bez hadru na obličeji do prodejny nepustí a že mě nikdo neobslouží. Do té doby vždy bez jakékoliv odezvy a v pohodě nakupováno…Nové koště dobře mete… Jediným argumentem bylo, že všichni mají roušky! Je tam nový a tak si honil ego. Celý incident jsem nahlásila na penny linku, kde se mi za jeho jednání omluvili a prý budou kontaktovat jeho mateřskou agenturu, že jeho chování bylo nepřípustné. Hned jsem byla ale upozorněna, že jsem povinna náhubek v penny nosit od 10.9 v prostorách prodejny. Nu,je to poslušná loajální manažerka s němci, penny je německé… Takže vše ještě pošlu na kompetentní vedení penny dopisem a budu se ptát na konkrétní dotazy, jakým že se to řídí zákonem, že oni, prodejci mají právo se montovat lidem do jejich zdraví, což je dost intimní záležitost a soukromá věc, jak se o sebe starám vzhledem k zdravotnímu stavu aj, dotazy mám již připraveny. Jen ještě dodám, že ihned po konfliktu, kdy mi bylo až násilně nedovoleno nakoupit za mnou přišlo několik lidí, mladí lidé a poděkovali mi za odvahu a za argumenty směrem k tomu hloupému a snaživému primitivovi. Což mě potěšilo, ti měli „roušky“ pod nosem, spíše šátky, skutečné roušky to nebyly. Ten den jsem nakoupila v pohodě v Tescu, kam chodím běžně bez náhubku, dále chodím do non stop menší prodejny s českým majitelem, kde nejen že mají kvalitní zboží, ale roušky tam nikdo neřeší. Co mě mrzí je, že tam přesto chodí mladičtí kluci a holky s rouškami… Také v hypernově bez náhubku i když všichni s náhubky.
Fašizace společnosti z řad novodobých bachařů spolupracujících s temnotou aniž si to mnohdy uvědomují, stoupající agresivita ze strany některých orouškovaných hlavně starších mužů. Proč? Protože tento národ je stádo skloněných zbabělců a stačí tak málo: Všichni jako jeden muž náhubky nebrat a nevymýšlet alternativy ze záclon a jiné nesmysly!