Národ je sjednocený, opozice rozdělená, novinářská žumpa rozdělující, kavárna hysterická

Vyskytují se dokonce pozoruhodní jedinci, kteří vlastně splňují všechna čtyři uvedená označení. Politik (bývalý politik), novinář, opozičník, kavárník neboli sluníčkář, potažmo havloid. A protože píší i hovoří česky, je jim nutno přiznat jakousi okrajovou účast v těle národa.

 

Mainstrean vlastně stále skřípe zuby…

Místa v mozku, kde Čech cítí, že je Čechem a člověk člověkem, jsou u nich vyplněna modrou pustinou imaginárního pokroku zaštítěného sebevražedným projektem Evropské unie, namísto myšlenek jim v hlavách jiskří koróny žlutých pěticípých hvězdiček.

Téměř 100% masmediálního žoldáctva velmi těžce nese prozatím úspěšné tažení vlády Andreje Babiše proti podivné pandémii koronaviru. Přitom premiér a jeho tým hrají s kartami, které nikdo z nich nerozdával, a hrají dobře. „Žurnalisté“ vyhledávají jednotlivé marginálie, kdy se sice nedá říci, že Babiš, Vojtěch či Prymula pochybili, ale kdy prý mohli postupovat jinak, dříve, později, prostě jakkoli opačně, než momentálně rozhodli.

Široce prezentované postoje „anylytiků“ a jiných „odborníků“ radostně sdílí i ta část opozice, co se sama označuje za „demokratickou“. Inzerovaná „demokratičnost“ spočívá v pravidelném okopávání kotníků přetíženého týmu krizového štábu.

Mediálně se tak cíleně zviditelňují nejrůznější politikářští kariéristé a hochštapleři typu Petra Fialy, Markéty Pekarové, Mariána Jurečky, hodí se i lání tak zprofanovaných jmen jako jsou Miroslav Kalousek či Miroslava Němcová. Poměrně farizejsky sice  „demokraté“ vyjadřují souhlas s kroky vlády, ale… – viz, jak popsáno výše. Všechno, co je dobře, je buď špatně, či minimálně mohlo být ještě lepší.

 

Kdo co zavinil aneb nejhorší je Čína. A prezident. A premiér. A…?

A pak – zavinění. Zatímco Babiš ani Vojtěch nenesou žádnou odpovědnost za „podnikatelské“ postupy nejrůznějších společností světa evropských „hodnot“ a „našeho způsobu života“, kdy naslibované kontrakty dodavatelů nezbytných hygienických pomůcek váznou z důvodů „podnikatelského“ násobení cen, ždímání státu, či rovnou arogantním jednáním a nátlakem na naši vládu hlavně z jihozápadu, přesto je jim vina za prodlevy nespravedlivě přičítána.

I když nakonec masivní dodávky hlavně z Čínské lidové republiky konečně zalátají největší díru, kudy úsilí vlády o zvládnutí epidemie nejvíce přichází vniveč, nestačí to. Číně je v médiích nasazována psí hlava, poněvadž prý šíření viru po světě vyvolala, jakápak prý pomoc, když si nechá platit.

To, že enormní zájem o čínskou zdravotnickou produkci staví Českou republiku díky její politické váze do role naprostého outsidera, se nezmiňuje. To, že pouze osobní dobré vztahy prezidentů Miloše Zemana a Si Ťin-pchinga jsou pravými zárukami ukutečňování tak potřebné pomoci a její plynulosti se také nezveřejňuje.

 

„Píárko“ pro bruselského hajduka

Co se ale těší neobvyklé pozornosti „lepšolidí“ a „lepšonovinářů“ obecně, je prý jakási mimořádná pozitivní manažerská role ministra vnitra Hamáčka, osvědčeného bruselského četníka a osobního Babišova hlídače. Dokonce i někteří z toho minima sřízlivých komentátorů, třeba Štěpán Kotrba, připisují Janu Hamáčkovi jakési zásluhy, v podání mainsreamu se pak velebí jeho až nadpřirozený klid a podivně speciální(?) role ve zvládání situace.

Skutečně je tomu tak? Údajně „zajistil“ konečně dodávky zdravotnického materiálu z Číny do České republiky. No, to už je popsáno výše, kdo má na těchto životodárných injekcích našim zásobám skutečný lví podíl. Je to prezident Zeman a ministr Hamáček je jen garantem jakési úředničiny, jak koneckonců sám stydlivě připustil. (Ty prezidentovy zásluhy.)

A dále? Nu, je nutno přiznat, že ministr vnitra pracuje jako ostatní, tedy s velkým nasazením. Přízně médií si však užívá jako každý takto „vyznamenávaný“ politik a je miláčkem všech od televizních kamer, které se na brífincích vlády vyskytují. Moc mu to v jeho jakémsi po minářovsku barevně vyvedeném miliónchvikovém oblečku sluší.

A tak se vrchnímu unijnímu dohlížiteli vlísávají novináři až pod nos a jeho jediný sólo vedený útok na nezákonné vyvážení zdravotnického materiálu ze země se raději moc nekomentuje. Šlo totiž trochu o blamáž. Tehdy část zabaveného materiálu, který byl zkonfiskován ve skladech soukromé společnosti v Lovosicích, byl zároveň čínskými občany dobrovolně nasbíraný kontingent pro jejich krajany v Itálii. Budiž aspoň Hamáčkovi ke cti, že se za svůj přehmat omluvil (on už to pan prezident nějak vyžehlí… pozn. aut.) a – zkrátka už se o tom nepíše a netočí, no. Jo, kdyby to tak udělal Vojtěch nebo Babiš…! No, Babiš…!!! Tak to by bylo sousto, to by se to ječelo!

 

Napřed pryč s koronavirem! Pak co nejdříve pryč Germánosojuzu….

Postoj opozičních politických stran, které mainstream nezahrnuje do opozice „demokratické“, se příliš nezmiňuje, jelikož je mainstream docela logicky ani nezahrnuje hamáčkovskou přízní. Jejich chybou je, že vládě nenadávají, vyzývají k národní jednotě a dodržování nouzových vládních direktiv. Tak proč o tom psát, že…?

Taky vládě a krizovému štábu radí. Ať už jde o různá technická doporučení ze stran SPD nebo KSČM a nebo dokonce i ta politická. Na takový led se však vstupuje jen obtížně.

Vzhledem k velkopanskému citýrování České republiky, které předvedla šéfka Evropské komise Ursula von der Leyen, se k Evropské unii příkře vyjádřil jen předseda parlamentní SPD Tomio Okamura. Cenné rady pak premiéru Babišovi otevřeným dopisem doporučili představitelé té neparlamentní opozice. Sice předsedkyně ANS Vladimíra Vítová a 1. místopředseda téže strany Karel Hais.

V kostce – zrušit cesty pendlerů do hamáčkova stokilometrového perimetru za hranicemi ČR, aby se o „uzavřených“ hranicích Republiky dalo aspoň s jistou rezervou hovořit jako o  skutečně uzavřených. Toto je další Hamáčkova iniciativa, jak kolaborantsky vyhovět psychopatickému bruselskému panstvu. Nebo se již říká ženstvu? Či snad transtvu?

Co do budoucna?  – nejrychlejší možný úprk naší země z odnárodňovacího žaláře národů EU! K tomu se blíží (nejen) pod dojmem posledních reakcí na momentální situaci SPD, která jinak opuštění EU explicitně v programu nemá, ale přímo k tomu vyzývá ANS. A ta to v programu bezpečně má.

 

P.S.

Snad v tomto zamyšlení chybí pár poznámek o sociálních sítích. Ale tam má přístup každý, kdo si chvilku najde. A upřímně – pročítat kanální výlevy „samozvaných věrozvěstů a mesiášů pravdy, lásky a slušnosti vypouštějících žumpu“ (volná citace Tomáše Vyorala pozn. aut.), kde se vyskytuje i jakýsi ksindl Etzler, co si dovolí v rauši zveřejňovat, že se prezident Zeman při důstojném projevu k národu „posral a pochcal“ – raději ne. Teď musíme táhnout za jeden provaz. Na provaz by se mohli vytáhnout všichni ti etzlerové sami. Jen takové doporučení, žádná výzva, rozumějte…

 

Svatopluk Otava

 


 

 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil
0 0 hlasů
Ohodnoťte článek
2 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Ruda
Ruda
24. 3. 2020 18:56

Izolace sem,izolace tam,prostě ,ale izolovat všechny a všechno.USA zakazuje tam létat pomalu všem ale oni mohou i k nám.Přitom u jejich vojáků se to projevilo již v Afganistánu,dost jich onemocnělo.V USA byl v dosti státech vyhlášený stav nouze a byla povolána Národní garda i s těžkými zbraněmi.Tak jak je to vlastně doopravdy a kam to všechno vlastně směřuje?Těžce postižené Itálii nepomáhají ani lékaři okupačních sil USA v Itálii.Nyní již tam přiletěli pomoci lékaři z Kuby .Také Rusko nezištně poslalo již 8 letadel s ochrannými pomůckami,léky a hlavně hodně lékaři.
Letadlům z Ruska bylo znemožnováno letět obvyklou trasou a tak museli do Itálie letět jinudy,země EU jim vzdušný prostor uzavřeli. TO JE SVINSTVO.

https://dimpenews.com/2020/03/24/%cf%87%cf%8e%cf%81%ce%b5%cf%82-%cf%84%ce%b7%cf%82-%ce%b5%ce%b5-%ce%ad%ce%ba%ce%bb%ce%b5%ce%b9%cf%83%ce%b1%ce%bd-%cf%84%ce%bf%ce%bd-%ce%b5%ce%bd%ce%b1%ce%ad%cf%81%ce%b9%ce%bf-%cf%87%cf%8e%cf%81%ce%bf/

venom
venom
24. 3. 2020 13:55

Nešlo by to napsat ještě složitěji? Autor se asi rád sám čte.