Na převratu v Bělorusku se bohužel aktivně podílí i ČR

Na převratu Běloruska se aktivně podílí také ČR. Například vojenský analytik David Axe není zdaleka jediný kdo má „jasno“ ohledně budoucnosti Běloruska, když ve svém komentáři pro Forbes zveřejnil : „Režim ruského prezidenta Vladimira Putina už mnoho let hladově pokukuje po Bělorusku, bývalé sovětské republice s devíti milióny obyvatel, která leží mezi Ruskem, Polskem a Ukrajinou. A nyní má možná Putin záminku tuto zemi anektovat díky běloruskému autoritářskému prezidentovi.“

Nejsou to ale právě USA, které se od konce 2. světové války nikdy nezřekly fantasmagorie na „podmanění si“ území bývalého SSSR a dnešní RF, po celou dobu pod pláštíkem zlikvidování komunistické říše zla kují plány k zmocnění se přírodního bohatství nevyčíslitelné hodnoty? Dnes získaly USA ke svým kolonizátorským cílům přisluhovače, loutky ve svých protektorátních státech, včetně České republiky. Ta již oficiálně pro běloruský převrat vyčlenila peníze daňových poplatníků a bývalý diplomat, dnes lobista Kolář poskytuje premiérovi Babišovi knížecí rady ! Chybí jen „firma Šimona Pánka“ Člověk v tísni, aby s přispěním svých chlebodárců „zapustila kořeny“ i zde ! Součástí scénáře v Bělorusku je i mediální válka.

Jsou zadržení demonstranti oběti násilí běloruské policie nebo zločinci a násilníci ? Jsou květiny určené demonstrantům rozdávány příslušníky policií, nebo demonstranty nosící policejní uniformy? Je překvapením, že lídři demonstrací jsou pravidelnými účastníky schůzek na americké ambasádě ? Pro záchranu Běloruska byla Západem vybrána „carevna“ Sviatlana Tsikhanouskaya, která již mezinárodní společenství vyzvala, aby ji uznalo za vítěze. Scénář podobný událostem ve Venezuele, chybí jen, zatím, „tajemní“ odstřelovači“ z ukrajinského majdanu !

Zda RF bude mít i v budoucnu na uzemí Běloruska své základny, ukáže další vývoj. Dnes je další osud Běloruska spojen s budoucím osudem RF. Způsob zasahování Západu, včetně jeho vazalů ČR a Polska do svrchovanosti suverénních států nejen Běloruska a RF je ve 21. století nepřijatelný. V podání USA se ale jedná o každodenní způsob jejich zahraniční politiky. Vědomi si, že tribunál v Haagu je připraven pro jiné zločince! Zda bude Bělorusku lépe s ruskou diktaturou, nežli s americkou demokracií, je výsostní záležitostí občanů Běloruska. V opačném případě může mít další průběh organizování barevné revoluce v Běloruska za následek, že nejen přičlenění Krymu k území RF musí být konečné.

Miroslav Kavij

___________________________

Pár slov k české neziskové organizace Občanské Bělorusko, která byla založena již v roce 2004.

I toto svědčí o mnohaletém plánování dnšeních akcí v Bělorusku.

Zakladatelé a členové sdružení

  • Václav Havel, dramatik, spisovatel, bývalý prezident České republiky
  • Petr Bratský, senátor Parlamentu České republiky
  • Jan Ruml, bývalý ministr vnitra a senátor
  • Petruška Šustrová, překladatelka a novinářka
  • Jaromír Štětina, senátor Parlamentu České republiky, původním povoláním novinář
  • Martin Vidlák, spolupracovník Václava Havla 
  • Ředitelkou sdružení je Petruška Šustrová.

 

ZDROJ ZDE:

https://www.civicbelarus.eu/about-us/?fbclid=IwAR2ohOGtoC4BO7Kq_bx0Ewa0B-BqzvTyejgxFHHojM17q-PR2lHHuqL2a3o

 

Autor příspěvku: ANS