MS ve fotbale Rusko 2018 a jak jsme ho díky ČT neviděli

Přišlo emailem od našeho čtenáře – zveřejňujeme

Byl jsem desítky let zvyklý sledovat v TV před zahájením přenosu sportovních zápasů ukázky z měst, kde se střetnutí koná. Ať už to byla MS v hokeji, v kopané či nějaké další významné sportovní události.

Při letošním MS v kopané konaném v Rusku to postrádám. Vidíme spousty reklam, mnoho zasvěcených i rádobyzasvěcených komentářů. Občas se mihne nějaký záběr ve Fotbalových pozdravech z Ruska – a toť vše. Podíváme-li se na oficiální web FIFA, zjistíme, že ukázky z jednotlivých destinací, kde se hraje, jsou k dispozici… (viz: https://www.fifa.com/worldcup/destination/index.html).

Asi to bylo moc drahé a ČT nechtěla zbytečně vyhazovat peníze koncesionářů. Slyšel jsem sice, že nám prý nechtějí ukazovat, jak to v Rusku vypadá, aby nám nenarušili „kalouskovský“ obraz nepřátelské země. Ale vzhledem k “přesvědčivé objektivitě našeho veřejno-právního media” to nepokládám za pravděpodobné.

Jaký rozdíl mezi dnešní zdevastovanou západní Evropou a Ruskem.

Udělejte si tedy obrázek sami:

11 fascinating Russian cities preparing to host the world at the 2018 FIFA World Cup Russia™

Pozn.: Videa obsahují materiály organizace FIFA a nelze je zobrazit přímo na našem webu. Po kliknutí na video pokračujte volbou „Přehrát na webu YouTube“

Moscow
St. Petersburg
Sochi
Kazan
Kaliningrad
Samara
Nizhny Novgorod
Rostov on Don
Volgograd
Zaransk
Ekaterinburg
 


Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil