Marnost nad marnost a všechno jest marnost

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.

„Marnost nad marnost a všechno jest marnost“

Těžko lze jasněji charakterizovat euromejdan „na sekyru“, co si uspořádali šéfové členských vlád EU tento víkend, kde se „přátelsky“ pohádají o maso z medvěda, který se ještě nenarodil, nebyl uloven a nikdo se jej nikdy nenají. Samozřejmě jej taky nikdy nikdo nezaplatí.

Covitici a korolitici všech zemí spojte se! (Nebo radši ne…) 

Je vlastně celkem šumafuk, jak se – koronavirem zmasírovaným a vyjeveným – poddaným oznámí fakt, že platná legislativa korporátního sojuzu ani neumožňuje zadlužování zemí způsobem, jak to finanční knížata právě chystají. Všechno jedno! Ostatně – lupičský marketing si berou na starost sami podržtaškové banksterských „elit“. Tito dočasní místodržící, malá markrbátka z milosti frankogermánské ECB u moci držení už to nějak „lůze“ „vysvětlí“.

Jistě i náš pan premiér se vrátí s vítězně zaťatou peněženkou, občanům vlídně sdělí, kolik že (senátem opovrhovaných) grošíků národu vybojoval. Také se pak všichni můžeme těšit na to, že cestu k lepším příštím si sami vydláždíme za vydlužené peníze a považte! – i barva či velikost kočičích hlav na té silnici do pekel bude jen na naší „národní“ úvaze. Možná že nám naše čacká korolitická reprezentace už neřekne, jaký je to pocit, když vás někdo pevně drží za pytel – peněz of course…

Co na tom, že Česká země bez vlastní vody a dalších přírodních zdrojů bude už jen skořápkou na mapě vypleněnou cizáky bez boje. Bez boje, zato za nadšeného jekotu kolaborantských mudrlantů, hochštaplerů a okvádrovaných lapků, kterých se v naší krásné domovině bůhvíjenproč tolik rodí, aby dílo předků docela pravidelně ničili.

Chlup v dlani a jiné „ekonomické“ vyprávěnky

Nepoučitelní si však rčení z knihy Kazatel, které je vypůjčeno jako titulek tohoto článku, neuvědomí ani tehdy, kdy už jim hořící hózny buselského střihu budou pálit vlastní zadnice.

Copak nikomu dnes nepřijde směšné nebo spíše varující, když předseda vlády za souhlasného houpání oslích hlav svých ministrů a škorpivých halekání poslanců veřejně oznamuje, že jde „zachránit ekonomiku“ státu tím, že se zúčastní jakéhosi potlachu v tiskárně? Poněvadž o nic jiného než o příděl nabarvených obrázků tak jaksi „na váhu“ nejde.

Obří zadlužení „zasloužilých“ „starých“ zemí jako je Francie a Itálie je neukočírovatelné. Řecko, Španělsko či Portugalsko se krizí svezou bez ohledu na „odborné“ výhledy a prognózy. Všichni žili na dluh, všem se zdálo jisté, že nahromaděné kostlivce ve špajzech za ně „zatáhnou“ ňoumové z nových členských zemí EU, fakticky ty nové frankogermánské kolonie.

Copak nikdo nepochopí, že západoevropské Carpe diem – provozované v posledních dekádách – je možné jen s vidinou jakéhosi zázraku, kdy se počítá se stálým sponzoringem z východoevropských kas, ať už finančních nebo surovinových?

A nikomu dosud nedochází, že veledlužník musí najít také nějakého velevěřitele? Kdopak asi 27 evropským žebrákům půjčí v předluženém světě, kde za pár let dostanete metrák obilí možná za 10 deka zlata?

Copak jsme historicky nepoučitelní a nejsme schopni dohlédnout, kam veškerá ta umělá koronakrize vede? Nikdo nechce vidět, že pseudopandémie má z číhosi rozkazu jen urychlit finanční průšvih způsobený animálně nenažraným kapitalismem? A aby to prostě bylo na co (koho) svést?

Nejbezpečnější místo k přežití bude asi v Mali.

Veškeré manévry s rouškami a tréningem zdravotnických, hasičských, policejních i armádních sborů nás mají možná připravit jen na zvyk mimořádného stavu, zákazu vycházení – prostě na válku!

A ptáte-li se proč, tak jednoduše proto, že válka (vyhraná ovšem…) má schopnost mazat jakékoli dluhy. A válka tak nějak dobře „uchopená“ a nasměrovaná dokonce umí mazat i dluhy těch, kteří je udělali a sami ani nebojují, jen se pak na zádech miliónů mrtvol chtějí zase lépe usadit při svém „civilizačním“ počínání.

Tak ještě pro pořádek ten titulek v českém překladu zní: „Marnost nad marnost a všechno jest marnost“. Nemyslí se tím zbytečnost vysvětlování třeba Newtonova zákona či Pythagorovy věty dítěti předškolního věku. Autor tohoto biblického textu nám jen vzkazuje, že nazí jsme přišli na svět a nazí z něj odejdeme, tak tedy máme moudře hospodařit se statky nám svěřenými a neklanět se zlatému teleti. A jestli nějaký vůl nakonec tu roentgenovou apokalypsu rozpoutá, tak nám všem může být úplně jedno, jestli chtěl nebo nechtěl střílet a jestli to mělo být na Rusy nebo spíše na Šváby.

Ovšem tak či tak se prokáže nekonečná moudrost našich mírumilovných volených zástupců, kteří souhlasili s účastí České republiky na vojenské misi v Mali. Tam bude asi pro Čechy nejbezpečněji a někteří snad přežijí…

 

Svatopluk Otava, komentátor ANS

 

 

 


 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil