Manželství sourozenců? V Německu zřejmě brzy již žádný problém

Manželství pro všechny se rozšiřuje na další skupiny lidí.

Jak jsme správně předpokládali, u manželství stejnopohlavních párů uzákoněním Manželství pro všechny rozhodně progrese neskončí. Dokazují to kroky současné německé vlády, která má v plánu uzákonit novou formu svazků – „Institut společenství zodpovědnosti – “Verantwortungsgemeinschaft“, který má existovat vedle klasického manželství a Manželství pro všechny (manželství stejnopohlavních párů) zavedeného v roce 2017.

Nejedná se o žádný žert, nýbrž o skutečnost, která je i pevně zasazená v Koaliční smlouvě stávající spolkové vlády. Institut společenství zodpovědnosti není otevřený jen dvěma lidem, ale tolika lidem, kolik se jich rozhodne zvolit si způsob společného soužití: zda jde o dvě nebo tři svobodné ženy nebo desetičlenné společenství či dokonce sourozence – je v zásadě jedno. Vše a všichni jsou akceptováni státem jako společenství podobné manželství a požívají daňových a právních privilegií stejných, jako v klasickém manželství.

Celý článek

Zašlete proto poslancům Parlamentu České republiky naší novou výzvu k zamítnutí novely zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony, veřejně diskutovaný jako Manželství pro všechny.

Výzvu zaslat zde

Zmíněná progrese je jen jedním z mála bodů, před kterým jsme již před několika lety varovali. V našem letáku Je manželství skutečně pro všechny? zmiňujeme i další drastické dopady na společnost, rodiny a děti, které sebou uzákonění Manželství pro všechny přináší. Naše obavy byly a jsou oprávněné, což jasně dokazuje vývoj u našeho západního souseda. Informovanost lidí je nyní nesmírně důležitá – proto objednávejte naše letáky a šiřte je na veřejnosti, mezi svými kolegy a rodinou.

Letáky objednat zde

Vaše účast na této kampani je velice důležitá, proto Vám děkujeme, pokud se do ní zapojíte. Jde nejen o budoucnost naší, ale zejména o budoucnost našich dětí.

Se srdečným pozdravem,

Ivana Schneiderová a Zdeněk Chytra

 

 

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS

5 1 hlas
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Kral
Kral
21. 7. 2022 18:36

jen sama zvracenost z te premoudre evropy prichazi.