Ladění a Husitský chorál Ktož sú boží bojovníci

Jak by měli Boží bojovníci vyznít viz příloha. Je to eufonická monumentální skladba a žádné kakofonické jam session. Kdyby to alespoň jam session monumentálně vyznělo, ale to se nestalo….

Také text je vadný.

chybně: Ktož jsú …

správně: Ktož sú …

Když se zaposloucháte do přiložené ukázky, tak tam jasně uslyšíte sú. Ve Wikipedii je to také chybně. Také psaní bude s největší pravděpodobností chybné, protože se určitě neříkalo suo a odvozeně sů, ale .

O hudební teorii:

http://sedmavlna.cz/modalni-ladeni/

Ladění ve středověku bylo jiné než od roku 1938, kdy Goebbels zavedl 440 Hz, které je pro psychiku destruktivní.

https://attunedvibrations.com/solfeggio-scale/

eufonická ladění jsou:

https://attunedvibrations.com/download-432hz-music/#

https://attunedvibrations.com/528hz/

Na internetu najdete ukázky 432 a 528 Hz ladění. Beatles například napsali Imagine v 528 Hz, ale opravte mě, pokud se mýlím. A je to také důkaz, že i bítlsácké skladby lze napsat eufonicky.

Ktož sú boží bojovníci je chorál a nikoliv sólová píseň. Už po 20 sekundách tam, mimo jiné, slyším impresionistické tóny, ale nejsem si jist. 

Naprostá šílenost je bubnové sóle a dívčí sbor  . A také disharmonické, dizonantní tóny od samého počátku!!!

Zejména od 3 minuty je to hudební paskvil. Udělali z toho černošskou hudbu – dnes se tomu sice říká jazz, ale skladba je spíše kakofonická, dizonantní, nesouladná. Pokud si maně vzpomínám, tak kakos jsou v řečtině hovna.

Metalové pojetí bude asi také šílenost. Nějaké tričko s anglickým nápisem se se skladbou stylově tluče. Kdyby si navlékl alespoň něco neutrálního. Něco takového lze dělat v natáčecím studiu, ale když to jde na veřejnost, tak to přinejmenším svědčí o nevkusu a pohrdání vkusem posluchačů. 

V teorii je někde zmíněno, že ladění lze zredukovat na násobky 3, 6 a 9 a potažmo na jejich násobky. V této souvislosti bych chtěl upozornit, že Nikola Tesla také preferoval čísla 3,6 a 9 a jejich násobky. Je to někde v jeho životopise. V hotelu, kde dožíval, musel mít například tři ručníky, číslo pokoje muselo obsahovat tato čísla a tak podobně.

Příběh chorálu – https://www.ceskozemepribehu.cz/pribeh/125-jak-krizaky-vylekal-husitsky-choral

PhDr. I.T., Vídeň

 

https://aliancenarodnichsil.cz/otevreny-dopis-rediteli-husitskeho-muzea-v-tabore/

 




 

 

 

 

 


 

Autor příspěvku: Přetisknuto ANS

Příspěvek převzatý Aliancí národních sil. Jméno autora a zdroj článku je uveden v textu.
0 0 hlasů
Ohodnoťte článek