Vzhledem ke koronaviru zrušily American Airlines a další americké letecké společnosti mnoho letů do Evropy. Existuje však americká „společnost“, která je naopak zvýšila: americké letectvo.
V posledních dnech „ rozmístila pracovní skupinu bombardérů B-2 Spirit stealth v Evropě “.
Americké evropské velení, evropské velení Spojených států to ohlásilo ve Stuttgartu na příkaz generála Toda D. Woltera z amerických vzdušných sil, který současně vede síly NATO jako nejvyšší velitel spojeneckých sil v Evropě.
Americké evropské velení uvádí, že pracovní skupina složená z neznámého počtu bombardérů ze základny Whiteman v Missouri „dorazila 9. března na pole Lajes Field na Azorských ostrovech v Portugalsku “.
Strategický bombardér B-2 Spirit, nejdražší letadlo na světě, kde jsou náklady vyšší než 2 miliardy $, je nejpokročilejší z amerických letadel, určených k jadernému útoku. Každé letadlo může nést 16 termonukleárních bomb B-61 nebo B-83 s celkovým maximálním výkonem ekvivalentním více než 1200 bombám Hirošimy. B-2 Spirit je obtížné detekovat pomocí radaru.
Ačkoli už byl použit ve válce, například proti Libyi v roce 2011, s velkými nejadernými bombami (může jich nést až 80), je navržen tak, aby pronikl nepřátelskou obranou a provedl překvapivý jaderný útok. Evropské velení specifikuje, že tyto bombardéry budou operovat z různých vojenských zařízení pod evropským velení Spojených států. Tato oblast zahrnuje celý evropský region a celé Rusko (včetně asijské části).
Cíl Washingtonu je jasný: zvýšit napětí s Ruskem a využít k tomu Evropu jako první linii konfrontace . To Washingtonu umožní posílit své vedení nad evropskými spojenci a orientovat zahraniční a vojenskou politiku Evropské unie, v níž 22 z 27 členů patří do NATO pod velením USA.
Tato strategie je usnadněna krizí způsobenou koronavirem. Dnes, více než kdy jindy, v Evropě do značné míry ochromené virem mohou Spojené státy dělat, co chtějí. Potvrzuje to skutečnost, že se souhlasem všech evropských vlád a parlamentů a samotné Evropské unie zde přistávají nejpokrokovější bombardéry jaderného útoku – za souhlasného ticha všech hlavních evropských médií .
Stejné ticho bylo i ohledně původně plánového „cvičení“ Defender Europe 20 , kdy se jednalo o největší rozmístění amerických sil v Evropě od konce studené války. Mainstreamová média o něm začala mluvit až ve chvíli, kdy americké evropské velení oznámilo, že kvůli koronaviru sníží počet zúčastněných amerických vojáků. Jejich počet byl původně oficiálně plánován takto: od 30 000 do neznámého čísla.
„Uklidňující“ zprávou je, že Evropské velení USA vydalo prohlášení, že „hlavním zájmem je ochrana zdraví našich sil a zdraví našich spojenců“. Stačí tedy nahradit neznámý počet amerických vojáků v Evropě neznámým počtem amerických bombardérů, připravených k jadernému útoku, z nichž každý má destruktivní sílu rovnající se více než 1 200 bomb v Hirošimě.
https://youtu.be/BT8o4GujMVE
PhDr. Vladimíra Vítová Ph.D., předsedkyně Aliance národních sil