Konec války – Pražské povstání

Jednou bude národ pykat.
——————————
Nejen ti, kteří překroutili dějiny, ale i ti, kteří tomu nezabránili.

Pomníky osvoboditelům ničíme, osvoboditele nazýváme okupanty, z banderovských ukronacistů děláme hrdiny. Již dnes se dovídám, že v roce 1945 nás Rudá armáda neosvobodila, nýbrž okupovala, oslavujeme Vlasovce, kteří se sice na 2 dny přidali k Pražskému povstání, ale měsíce předtím bojovali po boku nacistů a zvlášť na Moravě se dopustili zločinů proti civilnímu obyvatelstvu. Praha se prý osvobodila sama, ale co tedy byl boj tanků Rudé armády na Klárově, v Praze 1 a německých stíhačů tanku Hetzerů dne 9.5.1945, již po vyhlášení kapitulace Německa?
 
Již si nepamatujeme řádění banderovců na Volyni ,v roce 1943, kdy brutálně umučili na 100 000 lidí, hlavně Poláků, ale i Čechů, Židů, Rusů a Arménů?
Nebo na řádění těch dnešních banderovců v roce 2014 v Oděse, nebo nechceme vědět co je to batalion Azov? Nechceme vědět o tom, že již v roce 2010 vyznamenal tehdejší prezident Ukrajiny Stepana Banderu in memoriam hrdinou Ukrajiny?
 
………………………………………………………………………………………
 
V současné době se od řady mladých lidí dovídám ( ve škole je to učí ), že nás v roce 1945 neosvobodila, nýbrž okupovala !!
Již jen chybí to, abych se dověděl, že 15.3.1939 nás Němci obsadili, aby nás ochránili před ruským bolševismem.
 
………………………………………………………………………………………
 
Co jsme za národ ?
 
Tento můj článek uveřejněný na stránkách Praha 5 – místo pro život , s fotografií tanku č. 23 na Smíchově, v devadesátých letech byl památník odstraněn, vyvolal tyto reakce :
Milan K. – místostarosta Prahy 5 za Piráty : Tank cizí armády postavený před justiční palác se nutně v každé zemi stává symbolem nesvobody. 40 let jsme byli kolonií těch, kteří se nechali nazývat osvoboditeli, ale chovali se jako dobyvatelé a naše země pro ně byla kořistí. Z Moskvy jsou stále slyšet hlasy, volající po návratu této doby a ti, kteří se u nás prohlašují za vlastence, by z nás znovu kořist udělali. Poučme se z dějin. S Karlem Krylem říkám: „Braťja zachvatčiki, nikagda nezabůděm. Nikagda nězabůděm!“
 
Moje odpověď :  Mě se jeví, že zrovna Karel Kryl byl z vývoje po roce 1989 značně zklamán.
 
Josef Š.  :
Kam Rus, tam zmar a bída. Je dobře si připomínat i to, jakou cenu jsme za osvobození zaplatili. Jak poradci z řad osvoboditelů radili místním komunistům ohledně uchvácení moci, jak se následně vlast odvděčila svým hrdinům, kteří bojovali proti Hitlerovi na „špatné“ straně fronty. A hlavně, stavět pomníky zemi, která rozpoutala 2. světovou válku tím, že společně s Německem napadla a okupovala Polsko?
 
Moje odpověď: 2. světovou válku začalo Německo a SLOVENSKO dne 1.9.1939, SSSR se přidal dne 17.9. 1939.
 
Nejsmutnější je, že příspěvky místostarosty Milan K. a pana Josefa Š. měly u lidí čtoucích naši diskuzi největší úspěch. 
Závěrem mohu říci, že většina lidí, zpracovaná 30 lety propagandy, již věří tomu, že se Praha osvobodila sama a též, že nás v roce 1945 začala Rudá armáda okupovat. 
 
 
Petr  Kania
 
 
 
 
 
 

Autor příspěvku: ANS

5 1 hlas
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Václav Skopan
Václav Skopan
5. 5. 2023 10:39

Já jen pro pořádek přidám,než se toho chytí nějaký hejtr,že první sovětský tank v Praze bylo T-34 s evidenčním číslem 24. Při budování památníku nebyl žádný T-34 k dispozici,jako máhradní řešení byl použit těžký tank IS-2 který označení 23 dostal omylem…