Komické dezinformace z Venezuely v režii ČT

„Šéfem venezuelského parlamentu se prohlásil poslanec Parra. Opozici včetně Guaidóa dovnitř nepustili“ Takovým titulkem z 5.1. 2020 pobaví ty zasvěcenější čtenáře oficiální webové stránky Ukradené (dříve České) televize v sekci „Svět“.

 

Když Česká televize nepřesvědčí, aspoň pobaví.

Dvě věty, dvě lži a ještě pravopisné chyby. Zhola „profesionální“ práce v podání redaktorů, editorů a bůhví jakých ještě „znalců“, kteří ve štědře dotovaném médiu berou peníze za náročnou profesi, kdy jak psaní nesmyslů, tak i vykonávání osobních potřeb zřejmě musí vykonávat v uctivém předklonu směrem k Bruselu a Washingtonu.

Předně – poslanec Luis Parra se neprohlásil šéfem žádného parlamentu. Byl řádně zvolen předsedou venezuelského parlamentu. Tento nesmysl vyplodil autorský tandem „hop“, „mkk“, jenž je pod článkem uveden.

Za druhé – jak mohl kdosi „opozici včetně Guaidóa“ dovnitř nepustit, když venezuelský parlament se skládá hlavně z opozičních poslanců? Patrně už i jim došla trpělivost s ročním porušováním Ústavy ze strany samozvaného pučisty Guaidóa a tak se rozhodla zkorumpovaného a mediálně již zdiskreditovaného vlastizrádce konečně zbavit.

Záběry na obrazovkách ČT pak divákům ukázaly, kterak se čacký opozičník Guaidó drápe přes plot, prý na ono konkrétní zasedání. Jde o další komedii, protože tato scénka již na obrazovkách proběhla, byla totiž inscenována téměř před rokem, kdy se pohůnek jistého pana Boltona snažil o provedení takového malého carracaského majdanu. Marně. Byl to pak koneckonců patrně též jeden z důvodů, proč dal prezident Donald Trump zanedlouho svému velmi hloupému, ale o to více arogantnímu poradci pro národní bezpečnost Johnu Boltonovi definitivně vyhazov.

(A ještě k té chybě. Ve druhé větě prostě chybí „profíkům z ČT tečka za větou, když už ji mají za tou první, ach jo…)

 

Profesionálové Hop a Emkák lžou zásadně „podle agentury“…

Pravdou také ale je, že ČT svou neznalost situace ohledně faktů i „reportážních“ záběrů cudně halí do obezliček, jako „Podle agentury AP…“, „Podle agentury AFP…“, ve smyslu „my nic, my muzikanti (reportéři), my jen „informujeme“. V podobném duchu pak web Ukradené televize „informuje“ i dále.

Například v jednom odstavci se praví, že „(prezident pozn. aut.) Maduro parlament neuznává,…“, aby se hned v dalším odstavci autorské duo „hop“, „mkk“ blýsklo citací agentury AFP, že „už (prezident pozn. aut.) Maduro uznal Parru šéfem parlamentu. Snad se nám tak v intencích jistých pohádkových postav autoři politických báchorek snaží naznačit, že venezuelský prezident uznává předsedu toho parlamentu, který neuznává. Nejen, že to zní schizofrenně, ono to totiž bláznivé je od A do Z, jako ostatní choré vize „hop“, „mkk“.

„Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil“, promlouval k nám král v klasické české pohádce v právě proběhlém období Vánoc. „Uznávám předsedu parlamentu, který neuznávám“, dí stejně geniálním pohádkovým jazykem prezident Maduro v podání Hopa a Emkáka.

 

Jak uznat puč dle ústavy.

A když se tedy vrátíme k holým faktům ohledně ústavnosti či neústavnosti počínání vlastizrádce Guaidóa, shrňme si stručně loňský rok ve Venezuele.

V lednu 2019 řádně zvolený prezident Nicolás Maduro skládá přísahu a Juan Guaidó prohlásí prezidenta za uzurpátora moci a sám se „dle Ústavy“ prohlašuje prezidentem, přestože prezidentské volby ve Venezuele proběhly demokraticky a nebyly žádnou zemí zpochybňovány jejich výsledky. Po Guaidóově prohlášení jej za hlavu státu okamžitě „uznaly“ USA, jihoamerické pučistické režimy a též řada evropských mopslíků, štěkajících dle amerických not. Po celém světě pak zhruba padesátka zemí.

Navzdory tomu, že znění venezuelské ústavy objasnila pro evropská morální nedochůdčata přesně velvyslankyně pro EU Claudia Salerno-Calderová, zbabělé evropské „vlády“ včetně té zbabělé české, si pospíšily s uznáním neústavního pokusu o puč, jak jim bylo naordinováno v politicky prožluklé kuchyni Bílého domu.

Dle venezuelské ústavy je možné převzetí moci prezidenta předsedou parlamentu jen ve čtyřech případech nepřítomnosti. A to z důvodu smrti, nemoci, odchodu či vyřazení od moci. Guaidó tedy spáchal vlastizrádný pokus o puč zcela protiústavně.

Sám pak v „roli“ prezidenta ústavu ovšem permanentně porušoval. Byl totiž například povinen do 30 dnů od „převzetí“ moci vyhlásit předčasné volby. Tuto lhůtu o své zvůli „prodloužil“ na devět měsíců, později „na neurčito“ a tak by se dalo pokračovat do nekonečna.

 

Guaidó přežil i žádost o invazi do své země. No není ten Maduro barbar?

Vysloveně žadonil u svých chlebodárců z Washingtonu o invazi, sám ji aktivně na kolumbijských hranicích pomáhal „humanitárně“ organizovat. Když ani to nevyšlo, aspoň se řádně napakoval na sbírce tzv. humanitární pomoci pro lid Venezuely, kterou tento lid však nechtěl a nenechal si ji ani nikým vnutit. Ten lid totiž díky prezidentům Chávezovi a Madurovi jako jediný v Jižní Americe umí téměř ze 100% číst, psát a leccos si i spočítat. Umí to též spočítat zlodějům surovin, byť by mu i místy kručelo v břiše.

Tak je aspoň nezbytné kolaboranty a zrádce typu Guaidóa stále recyklovat, natírat na růžovo a krmit veřejnost mainstreamovými bludy. Přesně tak, jako to umí ČT v branži novinářských žoldáků nebo česká žumpa v branži politických žoldáků, zbabělců a vlastizrádců ve vládě i v opozici. Poněvadž stejně jako loni se rychle a jednoznačně proti nezákonným, nemorálním a de facto vlastizrádným postojům naší politické reprezentace vymezují bez výhrad jen dva subjekty. Parlamentní SPD a mimoparlamentní ANS. (Občas, ale veleopatrně snad i KSČM.)

Události ve Venezuele jsou nyní zastíněny děním v Perském zálivu. Ale neměly by. Už jen pro určité analogie. Třeba tu, jak po Guaidóových eskapádách vyrazily vloni tři americké válečné flotily směrem k venezuelským hranicím, aby o několik měsíců poté skončily poblíž výsostných vod Íránu. To se přece dá zopakovat…! Opět se bude slovně harcovat proti Madurovi a zatím se budou připravovat další přepadové divize mokrou cestou k Persii.

Ještěže nám do toho zmatku občas vnese „jasno“ Česká televize. Ještěže jí to občané moc „nežerou“, podobně jako SPD či ANS.

 

Svatopluk Otava

 


 

 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil