2 komentáře: „Komentáře ANS k aktuálnímu dění – Svobodný vysílač 9.4.2020

  Profilový obrázek

  Jana Daňková

  (10. 4. 2020 - 20:15)

  Dobrý den, děkuji za komentáře a práci paní Vítové a panu Haisovi, sleduji pravidelně a zvláště za ten 9.4. Některé pasáže jsem si pouštěla znova, abych vstřebávala informace. K mému prozření a skládání nad celým koronavirovým šílenstvím, mně pomáháte sestavovat mozaiku. Jak to celé do sebe zapadá.
  Nedávno jsem si dala práci, pročetla stránky EU. Samozřejmě se moc nedozvíte, pokyny a nařízení mně připadají, jako bych četla tisk před 30ti lety. Ale přesto jsem objevila : Evropské usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy.
  A v níže zkopírovanému textu najdeme odpověď, proč musela být odstraněna socha maršála Koněva. On se o tom v komentáři zmiňoval i pan Hais.
  Nadřazená usnesení EU nad našimi zákony, to nám z politiků..ani těch opozičních neřekne / proč by měli, podepsali to všichni /.
  Kdo bude další ze soch a památníku “odstraněn” pod rouškou zákazu shromažďování ?
  Evropské usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy

  (2019/2819(RSP))

  Evropský parlament,

  – s ohledem na obecně platné zásady lidských práv a základní zásady Evropské unie jako společenství založeného na společných hodnotách,

  – s ohledem na prohlášení, které dne 22. srpna 2019 vydal první místopředseda Timmermans a komisařka Jourová u příležitosti Evropského dne památky obětí všech totalitních a autoritářských režimů,

  – s ohledem na Všeobecnou deklaraci lidských práv OSN, přijatou dne 10. prosince 1948,
  18. konstatuje, že skutečnost, že v některých členských státech stále zůstávají na veřejných prostranstvích (v parcích, na náměstích, na ulicích apod.) pomníky a památníky oslavující totalitní režimy, připravuje půdu pro překrucování historických faktů o důsledcích druhé světové války a pro propagaci totalitního politického systému;

  Profilový obrázek

  hana langrová

  (10. 4. 2020 - 12:26)

  Děkuji za nové informace. Je mi líto lidí,kteří se bojí,chodí v horku zahalení v rouškách,dělají se jim opary,vdechují vydýchaný vzduch a bezmezně věří tomu,co jim říkají v televizi a rozhlase. Přeji Vám hodně sil do další práce pro ANS.

Komentáře nejsou povoleny.