Kdo stál v pozadí za teroristickým útokem na centrum Crocus v Krasnogorsku u Moskvy?

Poněvadž jsem zažil během svého dlouhodobého služebního pobytu v Turecku sérii teroristických útoků vůči civilistům v letech 2015 a 2016, rád bych se podělil o své zkušenosti z této země, a to v souvislosti s teroristickým útokem na centrum Crocus v Krasnogorsku z konce minulého týdne. Zaměřím se zejména na dvě události z tohoto období, kdy Tureckém otřásaly teroristické útoky, a to bombový útok na Mezinárodním letišti ATATURK v Istanbulu, který se uskutečnil dne 28.6.2016, a kdy za tímto teroristickým útokem na istanbulském letišti pak v krátkém časovém odstupu následoval již dobře známý pokus o vojenský puč v Turecku uskutečněný dne 15.7.2016.

Já za sebe mohu prohlásiti, že hned poté, co jsem slyšel z tisku informaci o teroristickém útoku v centru Crocus u Moskvy, tak mi samozřejmě okamžitě přišla na mysl vzpomínka právě na onen teroristický útok na letišti v Istanbulu, protože já jsem v tom Turecku v té době byl, a také proto, že obě tyto události vykazují podle mě řadu společných znaků.

Jen zběžně popíši, jak byl tento teroristický útok na Mezinárodním Ataturkově letiště v Istanbulu dne 28.6.2016 organizován. Do prostoru příletové haly v mezinárodní části letiště vniklo ozbrojené komando složené ze 3 členů, byli tam Čečenci a Uzbek a stříleli kolem sebe samopalem a házeli granáty mezi cestovatele ve snaze zabít co nejvíce lidí. Ten konečný stav mrtvých pak vystoupal, jak se píší v níže uvedeném českém tisku, na 42 objetí.

Jak proniklo do tureckého tisku, tito tři teroristé přišli do Turecka z Bulharska, a zajímavé by jistě bylo vědět, s jakými pasy překročili turecké hranice, já bych se nedivil, že to byly pasy jednoho z evropských států.    

Společným rysem toho útoku v Istanbulu a v Moskvě bylo to, že krátce po obou útocích vystoupilo okamžitě CIA s tím, že oba tyto útoky má na svědomí teroristická islamistická organizace zvaná ISIL, která je také známa jako Islámský stát.

Zde uvádím odkaz na zmíněný český článek zveřejněný na Aktuálně, který popisuje, co se událo toho 28.6.2016 na mezinárodním terminálu v Istanbulu.  

Online: Teroristé zabili 42 lidí, včetně 13 cizinců, oznámili Turci. Zraněných je 239 – Aktuálně.cz (aktualne.cz)

V tomto článku je uvedeno, že z celkových 42 objetí, bylo 13 cizinců a tedy při útoku zahynulo 39 Turků. Všimněte si prosím, že mezi oběťmi útoku v Istanbulu byli převážně muslimové a z velké většiny Turci. A teď to konfrontujme s tvrzením, že ISIL je islámská organizace zavilých muslimů, kteří nenávidí jinověrce, pak tu evidentně něco nehraje. Proč by islámisté zabíjely muslimy, a zejména pak Turky, když přece bylo známo, že právě Turecko vyzbrojovalo a cvičilo bojovníky ISIL na jihu Turecka a tito bojovníci pak byli posíláni přes hranice, aby bojovali proti Asadovi v Sýrii?

Každému, kdo toto letiště v Istanbulu trošku zná, tak muselo být jasné, že vzhledem k období blížících se prázdnin bude letiště plné Turků přijíždějících z Evropy na dovolenou do Turecka. Takto se to opakuje každý rok koncem června a začátkem července, letiště je plné zahraničních Turků. 

Proč tedy tito teroristé mířili na Turky, když tito stáli v Sýrii na jejich straně? Logické by bylo, že islámisté z ISIL by raději chtěli potrestat bezvěrce, a k tomu si přece mohli vybrat nějaký ten turistický autobus ze zahraničí, kterých je v Istanbulu v létě spousty, a zastavit ten autobus někde mimo Istanbul a pobít tu výpravu Evropanů do posledního. Tady asi cítíme, že něco nehraje. 

Na otázku, kdo stál skutečně za tímto teroristickým aktem na letišti v Istanbulu, pak plně odpověděl právě průběh toho již zmíněného vojenského puče v Turecku, který následoval v odstupu 17 dní po událostech na istanbulském letišti. A tento puč byl evidentně organizován z USA, a dovolím si říci, že ho řídilo americké CIA, které získalo část turecké armády pro účast na tomto převratu.

Bylo by zajisté velice naivní tvrdit, že se na organizaci vojenského převratu v Turecku podílelo ISIL. Takovou hloupost by si snad nedovolil ani nikdo vyslovit.

Jak bylo v Turecku v té době zveřejněno, tak se ten vojenský puč připravoval na vojenské základně NATO ve městě Incirlik na jihu Turecka. A odtud snad ty informace o těchto přípravách na převrat mělo odposlechnout Rusko ze své vojenské základny v Sýrii. Toto tvrzení jsem slyšel ze solidních zdrojů.

Takže pak již zní logicky, že cílem teroristického útoku v Istanbulu byli Turci, ten útok měl popudit právě Turky proti jejich lídrovi Erdoganovi a destabilizovat situaci v Turecku a připravit takto půdu pro následný vojenský převrat.

Já ale nechci popírat, že to nebyl ISIL, kdo ten bombový útok na istanbulské letišti provedl, mohli to udělat, ale také nemuseli, já chci jen říci, že jedno nevylučuje druhé, že sice ISIL mohl provést tento bombový útok, ale tím organizátorem v pozadí byla americká CIA. V Turecku to tak zcela stoprocentně bylo, jak jsem vysvětlil výše, jinak ISIL přece neměl důvod zabíjet muslimské Turky. 

Já z podobnosti obou teroristických útoků v Istanbulu a v Moskvě dedukuji, že to bylo v Moskvě stejné schéma, proveditelem byli možná islámisté, ale organizátorem bylo CIA. Tak, jak skřípalo tvrdit, že při útoku na istanbulském letišti, že zde chtěli bojovníci ISIL zabíjet muslimské Turky, tak zde v Moskvě se přímo nabízí, podsunovat veřejnosti tvrzení, že šlo o náboženskou nenávist a snahu zabíjet bezvěrce. Jenže ono o tu náboženskou nenávist s tím CIA v pozadí asi vůbec nešlo, a vše to je trošku jinak. A ještě dodám, že si myslím že se velice brzy prokáže, že do toho útoku v Moskvě byla zapojená i ukrajinská tajná služba. 

Tak jen závěrem shrnu, že tím, že CIA velice promptně označila u obou teroristických útoků v Istanbulu a v Moskvě jako jejich proveditelé muslimy, že to vůbec nevylučuje, že to neorganizovala CIA, spíše naopak. Přece je známo, že ISIL byl skutečně založen americkou CIA, jsou to tedy dvě spojité nádoby. Rychle oznámit, že za útok v Moskvě může ISIL, je klamavé, tato informace se snaží jednoduchým lidem napovědět, že už není třeba o tom přemýšlet, kdo tento hyenistický čin zorganizoval. 

Těch teroristických útoků v Turecku bylo několik, část jich byla připsána ISIL a část jich provedli Kurdové. Ale i ti Kurdové přece byli spojenci USA v Sýrii a s Erdoganem byli na opačné straně barikády.

Pokud si pamatujete, tak došlo i k vraždě ruského velvyslance v Ankaře, kde byla také označena za útočníka organizace ISIL. Že ISIL měl důvod být proti Rusku, to bych souhlasil, ale že by byl ISIL proti Turecku, to je nesmysl.

Zajímavé také je, že Erdogan nikdy svým občanům nepřiznal, že Turecko je hluboce zapojeno do organizování výcviku bojovníků ISIL na území Turecka, takže pokud se veřejně v Turecku řeklo, že za ten určitý teroristický útok, že může ISIL, tak se tomu nikdo z Turků nedivil, proč by je měl ISIL zabíjet, když ho podporují.

Je pravdou, že Erdogan netušil, že USA proti němu za jeho zády připravují komplot, jehož cílem bylo Erdogana fyzicky zlikvidovat, a myslím si, že se z toho šoku Erdogan do dnešní dne nevzpamatoval. Asi bych to hodnotil tak, že mu Anglosasové dali daly dobrou školu života o evropských hodnotách, za kterou by jim mohl být věčen.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pokus_o_vojensk%C3%BD_p%C5%99evrat_v_Turecku_2016

 

Miroslav Kelnar

 

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS

0 0 hlasů
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
svatoslav Butora
29. 3. 2024 10:23

Podobnost metody provedení teroristického atentátu v Moskvě (koncertní hala Crocus) a atentátu v Istanbulu (letiště) je názornou ukázkou, že centrum řízení teroru na Zemi ztratilo rozum a myšlenkové zázemí ve výběru způsobů, jak projevit anglosaskou nadřazenost nad Světem Lidí. Nemají nic, čím by tito zločinci mohli živý Svět Lidí oslovit. Válečná mašinérie USA a spol. na území Ukrajiny se tímto jejich zločinem na občanech Ruska v Moskvě přiblížila k úspěšnému zániku.