Karantény Evropanů budou americkým vojenským plánům vyhovovat

Na jedné straně zákazy shromažďování občanů nad 30 osob, na straně druhé zcela volná ruka vojskům NATO. I aktivita naší vlády vypadá v současné době poněkud schizofrenně. Ale jen na první pohled. Nakonec se zdá, že plní čísi zadání.

 

Koronavirus sledujeme. Vojenské pendreky už méně.

Současná restriktivní opatření ministerstva zdravotnictví ve vztahu k pohybu a kumulaci obyvatel jistě zaslouží uznání. Vláda jednala pohotově, opatření vypadají účinně, mohou být různě modulována podle vývoje infekce koronavirem na území republiky. Všechno je nepřetržitě a s podporou odborníků věrohodně sdělováno občanům prostřednictvím médií. (I těch méně věrohodných. pozn. aut.)

Zároveň je ale docela zvláštní, že nejsou novináři a odborníky komentována rozhodnutí vlády ohledně rozšíření pravomocí vojenské policie Armády ČR. Do budoucna by totiž empíci mohli zasahovat i v průběhu dopravy cizích vojsk přes naše území, což byla dosud pravomoc dopravní složky Policie ČR. Takže část pravomocí civilní policie bude postoupena či sdílena i s tou vojenskou. Jelikož se má současně operativně využívat vojenská policie i při jiných mimořádných situacích, skoro se zdá, že se jedná minimálně o „dočasnou“ militarizaci občanského života.

Nestačí prý už posílení pravomocí vojenské policie staré sotva čtyři roky, kdy bylo vojákům umožněno zřídit vlastní vyšetřovací kriminální úřad a vlastní vyšetřovatele kvůli „znalosti vnitřního prostředí“. (Škoda, že s hmatatelnými výsledky vojenských specialistů jaksi nebyla veřejnost nijak seznamována. pozn. aut.)

Vysrkujete na válku zadek? Oběsit pro urážku žoldácké nohy…

Dle ministra Metnara a souhlasného vyjádření vlády by po parlamentním schválení a podpisu prezidenta mohli vojenští policisté „doprovázet a chránit“ cizí vojska (rozumějme americká), která projíždějí územím ČR. A zkuste si pak někdo kdesi před Vyškovem vystrčit na ozbrojence exportující „náš způsob života“ holou zadnici, jak se již událo! Ustřelí vám ji vojenský četník, který dostatečnou praxi již nabyl při posluhování americkým kammeraden třeba v Afghánistánu. Tam se též na nějaké ty drzé civilisty tak úzkoprse nenahlíželo, pravda?

A co kdyby jakýsi starosta například protestoval proti kempování (možná) koronavirem infikovaných amerických husarů na katastru obce, argumentujíc logicky zákazem shromáždění více než 30 osob, jak ukládá obyvatelům jistě dobře  zdůvodnitelné mimořádné opatření? Zastřelí jej Írákem zocelení vojenští policisté rovnou anebo proběhne nějaký soud? Polní? Civilní? Mimořádný? Mimořádně zkrácený? Lynč tedy?

Šíření koronaviru je možná vlastně šíření „hodnot“…

Je totiž zajímavé, ale velmi podivné, že se dle vyjádření třeba italských a francouzských novinářů celkem hodnověrně kryje mapa šíření koronaviru po evropské pevnině s migrací amerických příslušníků vojsk NATO i civilních zaměstnanců. V Miláně na severu Itálie sídlí mnohonárodní velitelství sil rychlého nasazení. Tam (na severu) to vypuklo. Itálie rovněž (ne)disponuje další stovkou amerických vojenských základen. Šíření viru téměř přesně kopíruje přesuny amerických vojenských osob.

Podobně z vojenské základny ve francouzském  Creil, která úzce spolupracuje s aktivitami NATO hlavně při chystanému „nácviku napadení“ Evropy Ruskem, se šíří koronavirus po Francii, skoro identické výslednice se pak spojují při sledování logistických opatření s tímto cvičením po Evropě. Dubnové a květnové manévry při ruských hranicích za účasti 37 000 vojáků NATO však odloženy nebudou ani o hodinu.

Kdo se nechá zastřelit, ani chřipka na něj nemůže, no ne?

Není celkem známo, zda ani ne dvacetitisícová Armáda ČR (počítáni skutečně jen vojáci se zbraní)  potřebuje vojenskou policii s pravomocemi zasahovat do civilních sfér – jako je vyšetřování, vnikání na soukromé pozemky, zatýkání, zadržování, zastírání příslušnosti k VP (tajní agenti) zcela po holywoodsku pojatém NCIS americké námořní pěchoty.

Ale že se opět otrocky připravujeme na velmi avanturistické plány amerických jestřábů, kteří hodlají bojovat s Ruskem o světovou dominanci třeba až do posledního Čecha, je stejně jisté, jakož i kolaborantsky ostudné. A skutečnost, že naťácké provokace na hranicích Ruska budou nepřetržitě pokračovat navzdory šířící se pandemii (nebo snad v souvislosti s ní!?…. možná jsou už američtí mariňáci očkovaní….?) je stejně hloupá, jako sebevražedná. Fotbaly a jiné sporty, umělecká představení jsme zakázali. Správně. Tak stejně bychom si měli zakázat i naši účast na „olympiádě“ magorských hrátek se zbraněmi. Tam nám hymnu nikdo nezahraje.

 

P.S.

Mimochodem – kdyby speciální vyšetřovací útvary s mimořádnými pravomocemi získalo třeba ministerstvo dopravy pro stotisícovou „armádu“ svých zaměstnanců jen na železnici a přebujelým, bohatým a bohatnoucím „managementem“…., jo, to by byla jiná káva, tam by se to vyšetřovalo, no jejej….!

 

Svatopluk Otava, komentátor ANS

 


 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil