Kanóny ano, ale kamna ne?

Mainstream i obskurní plátky našeho (😊) europrotektorátu se posledních pár dnů předhánějí ve vyčíslování „pomoci“ Ukrajině. Má jít o reakci na chirurgicky přesné likvidování nacistické energetiky ze strany RF.

Na západě Evropy téměř prázdné sklady, na východě i kapsy.

Dekadentní část lidstva, kde vládnou loupeživí Zápaďané ať už anglosaského, frankofonního či judaistického původu sice rozpačitě pošilhává po svých téměř vyprázdněných zásobách vražedné techniky, ale výroba se pomalu zase rozjíždí.

Co se týče české výzbroje, prakticky žádná postradatelná již neexistuje. Tak se tedy naše profašistická kohorta ve vládních postech rozhodla přispět výcvikem banderovců k „mírovému“ řešení současného stavu na Ukrajině. Nebo zdarma prováděným flikováním tělesných schránek v boji pochroumaných „obránců Evropy“. Zda se jim budou napříště i zdarma obnovovat různá nacistická tetování, o tom se nepíše. A zbytek „světa hodnot“? Také nebude zahálet.

 

Pomoc bude pestrá.

Američané dosud expedují munici i raketometná stanoviště, pouze to do budoucna vypadá, že hotovostní příspěvky do kyjevské pračky na peníze již budou mít díky republikánskému ovládnutí Sněmovny reprezentantů utrum.

Francouzi se rovněž „praští přes kapsu“ a dle serveru Novinky CZ. dodají dvě baterie protivzdušné obrany Crotale.  Také dva raketové systémy Milan a Mistral, jakož i zhruba 60 obrněných vozidel VAP, přístroje pro noční vidění atd.

Také Britové se budou angažovat. Sice urgentní návštěvník šéfa pučistů Rishi Sunak neprozradil nic konkrétního, ale mnohým se jistě mohou vybavit „nehody“ typu výbuchu plynovodů na mořském dně, exploze kerčského mostu, plány na zaplavení Chersonu, raketové útoky na atomovou elektrárnu či koneckonců palba na území Polska apod.

Na Slovensku byl již zahájen projekt jakési velkomontovny a velkoopravny pochroumané ukrajinské techniky pod vedením francouzsko-německé asociace obranného průmyslu KNDS. Zhola mírotvorný a bohulibý čin, samozřejmě. Taková pomoc už ovšem nebude zdarma, protože kam by pak mezinárodní zbrojařský kapitál došel, pravda?

 

Platit budou poddaní, inkasovat vyvolení.

Objednávat a platit bude prý tentokrát ukrajinská strana. Pokud se snad někdo pozastaví nad tím, že na to stěží asi bude mít prostředky, pak pozor! Jasně, že na to kyjevská junta bude mít. Platby proběhnou ze speciálního podpůrného fondu schváleného již europarlamentem (včetně „našich“ poslanců) ve výši 200 milionů euro. Jde jen o údržbu toho, co bude dodáno Francií. Prima obchod, není-liž pravda?

Po světě se vůbec přemítá nad tím, kolik peněz lijí vlastně západní „hodnoty“ do války (navíc předem prohrané…!!!) nacistických pohrobků. Jak je vlastně možné, že se miliardové, ba biliónové objemy dolarů a eur nějak viditelněji neprojevují na vývoji bojů? Trochu se skutečně projevují. Dokonce tak, že Rusové byli donuceni aspoň částečně mobilizací dorovnat trvalou početní převahu nešťastných ukrajinských zverbovanců. No, ale situace se opět otáčí, Rusové jsou již zase na postupu, takže ten skutečný efekt – kde vlastně je?

Nebo mají snad pravdu hlasy nejrůznějších trvalých pozorovatelů peněžních toků na východě? Někteří totiž na otevřených zdrojích publikují názory, že částečně se poskytnuté finance vypaří na konta kyjevských mocipánů včetně vždy bojovně napumpovaného führera. Ten přece nebude svou závislost saturovat nějakým tím podřadným pervitinem či ředěným koksem, co je maximálně vhodný pro spotřebu kyjevského eurowehrmachtu. Vůdce musí mít k ruce onačejší kvalitu!

Tudíž částečně, jak bylo uvedeno. Ale z další části prý tyto finance mohou vést zpátky do kapes (tedy kont) bruselských rozhodovatelů o nekonečné válce proti Rusku, o ukradení jeho bohatství a zdrojů. Takže peníze zabavené vlastním poddaným skončí přes východní otočku u konkrétních majitelů. Že by pomluva?

 

Ještě něco k titulku a tečka na konec.

A na samotný závěr by bylo záhodno vrátit se ke smyslu titulku tohoto článku. V jakémsi televizním spotu bylo lze spatřit, kterak pár českých žurnalistů zakoupilo otop pro jakousi ukrajinskou rodinu. Ale další informace o posílání teplých oděvů, kamen či potravin nebo centrál pro chladem trpící civilisty na Ukrajině aby jeden pohledal! Na frontu – tam ano! Ale kolik civilistů vlastně zahřeje nějaký ten raketomet či houfnice?

A zpráva dne.  „Bezpečnostní služba Ukrajiny zničila gang pašující rekruty do zahraničí.“ Zní hrdý titulek z klávesnice jistého Pavla Šmejkala, editora placených dezorientálů FÓRUM 24. Hovoří o tom, jak bdělí příslušníci SBU zadrželi skupinu pašeráků, kteří umožňovali útěk ukrajinských mužů do zahraničí, aby nemuseli narukovat do bratrovražedné války. Ale pane Šmejkale! Smí se to vůbec zveřejňovat? Jen aby si Vás nepodal nějaký ten Rakušan ve funkci…..

 

 

Svatopluk Otava

komentátor ANS

 

 

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS