Kam Čech nemůže.

 Pokud vám připomíná nadpis mého článku název staršího českého filmu „Kam čert nemůže“, tak ano, inspiraci jsem si vzal z názvu tohoto filmu, a k tomu jen dodám pokračování a „Ukrajinec může“. V souvislosti  se dvěma napadeními českých žen Ukrajinci v nedávné době se dostává na přetřes otázka, zdali Ukrajinci nemají v této zemi větší práva než rodilí obyvatelé této země, jejichž předkové tuto zemi vybudovali a hájili její svobodu i za cenu svých životů. A otázkou je, zdali svým nebývale podlézavým přístupem této vlády vůči Ukrajincům vlastně v nich tato vláda nevytváří nějaký pocit nadřazenosti a božského poslání, které tu v naší zemi Ukrajinci mají snahu reprezentovat.  

    Jistě jste již slyšeli o tom, jak nyní Banderovská propaganda vychovává na Ukrajině mladou generací v ujišťování, že všechno dobré na světě pochází od Ukrajinců a všechno špatné pak od Rusů. Když spojíte tyto dva fenomény dohromady, divíte se pak, že zde mají Ukrajinci pocit, že si tu mohou dovolit na nás, co chtějí? Za okupace Němci to bylo přece to samé, odlišné naplňování zákonů pro dvojí lid v jedné zemi.

   Já vám nyní představím případ dokazující, že opravdu česká vláda dovoluje Ukrajincům to, co si zde Čech dovolit nesmí, a to je uctívání fašistických symbolů. V tomto mém příběhu já nehraji žádnou hlavní roli, jen jsem v posici nestranného pozorovatele.

    Dne 8.7.2022 jsem se zúčastnil protivládní demonstrace na Malostranském náměstí, kde článek o této demonstraci je k nalezení na tomto linku:

 https://www.novinky.cz/clanek/krimi-policiste-zatkli-na-demonstraci-u-snemovny-muze-s-vytetovanym-hakovym-krizem-40402443

    Kromě obvyklého snížení počtu účastníků demonstrace od redaktora Janďourka, kterého si na této demonstraci dobře pamatuji, však stojí za zmínku jiná věc.

   V článku se píše, jak na demonstraci policie zatkla jednu osobu, která měla na sobě vytetovaný Hákový kříž. Zde se opět tento článek odchyluje od skutečnosti. To, co měl na sobě dotyčný hříšník, nebyl Hákový kříž, ale on měl na lokti namalováno, či vytetováno „pouze“ Černé slunce. Černé slunce byl starogermánský mýtický symbol, který Himmler přivzal do své SS propagandy se snahou jako by napodobit Rytíře kulatého stolu. Černé slunce však svým neblahým významem se nikdy nemůže rovnat k Hákovému kříži, ten přece nosil na rukávě každý SS dozorce v koncentračním táboře. Například, já jsem možná ještě před pár lety vůbec Černé slunce neznal, dokud jsem neviděl snad před dvěma lety v televizi film o hradu Wawelsburg, kde ctili příslušníci SS tyto kultovní symboly.

    V  původním článku, který se objevil na Novinkách.cz již možná 3 hodiny po ukončení této demonstrace na Malostranském náměstí, bylo na titulní stránce prezentováno jiné foto, než je tam dnes k vidění. Na tom původním fotu bylo vidět dotyčného, jak stojí opřen rukama o policejní auto, a bylo mu vidět právě na lokti to Černé slunce, a navíc tam bylo vidět, že ten dotyčný má na rukou řetízky (jinak zvaná klepeta). Toto foto z čelní strany článku bylo poté vyměněno za jiné, protože vlastně usvědčovalo autora článku ze lži.

    Teď pro srovnání zmíním další demonstraci pořádanou tentokrát pro Ukrajince, a to na roční výročí zahájení války na Ukrajině v únoru 2023 na Letné. Na této demonstraci vlály vlajky Azova a ukrajinské osvobozenecké armády UPA, a na této demonstraci na Letné vystupoval i ministr Rakušan a PePa. Pozorný divák si zajisté všimne, že na této vlajce AZOVA je to samé Černé slunce, jako na lokti dotyčného hříšníka z Malostranského náměstí, ale v daleko větším formátu, než na obyčejném lidském lokti. Navíc, pokud chci hovořit o propagaci fašismu a chci srovnávat, že někdo propaguje fašistický symbol tím, že ho má na lokti a druhý tím, že ho má namalován na vlajce a mává s tou vlajkou před očima tisíců demonstrujících, a dokonce i ministra Rakušana, tak zajisté cítíte, že toto srovnání velmi pokulhává.

   Takže závěr je jednoduchý. Zatímco za stejný symbol Čecha odvezli v policejním autě v klepetech na rukou, tak si ten Ukrajinec se svojí vlajkou Azova před očima ministra Rakušana odkráčel spokojeně domů. Souhlasíte tedy s mým tvrzením, že to, co si tady Čech nesmí podle zákona dovolit, a stíhá se to, tak že se za stejnou věc Ukrajinci mohou českým zákonům jen vysmívat? Není toto skandální, jak z nás tato současná vláda dělá v naší vlastní zemi druhořadou kategorii?   

   Já jsem krátce poté, co jsem si přečetl článek o demonstraci na Letné s vlajícími prapory AZOVA a UPA, poslal písemný podnět na policii ČR k vyšetření této propagace fašismu, a asi vás nepřekvapí, že jsem nikdy od policie nedostal žádnou odpověď na můj podnět. Takto pracuje Rakušanova policie. FUJTAJBL.

    Co se dá ještě najít na webu k tomuto tématu, je tento článek, kde pan Rajchl o této akci uctívání UPA a AZOVA v Praze píše:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Hakovy-kriz-priste-Ukrajinske-symboly-Prislo-vysvetleni-Zdrcujici-730449

 a pak video z této demonstrace, kde vidíte vlajky UPA:

 https://www.novinky.cz/clanek/domaci-lide-se-na-letne-sesli-na-podporu-ukrajiny-zamiri-k-ambasade-40423985.

    Občané, není již na čase, skončit s touto vládou národního ponížení? 

 Pozn: Ringo, sorry jako, ty můžeš i tam, kam čert nemůže.

 

 Miroslav Kelnar

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS