Jestřábi USA

Američtí jestřábi to opět zkouší. Věří jim ještě někdo??

Určitě vám neunikly události, které se odehrály v Saudské Arábii. Myslím tím samozřejmě údajný raketový útok na arabská ropná zařízení. Osobně z toho mám pocit, že se jedná o jakousi retrospektivu událostí, jež vedly k napadení Iráku nebo Libye.

Model napadení Iráku, či Libye se projevil jako účinný a svět všechno Američanům a NATO sežral i s navijákem. Teprve po určitém čase došlo k dílčímu uvolnění informací, které však stačily k tomu, aby vyšlo na světlo světa, že Spojené státy se svými spojenci napadly zmíněné státy zcela záměrně a na základě vylhaných informací. Byly použity lži a občanská veřejnost byla těmito lžemi masírována značnou dobu před samotným napadením zmíněných zemi. To vše proto, aby veřejnost vzala dezinformace šířené USA a jejími spojenci za své a aby byla vytvořena legitimní živná půda pro samotný násilný vpád amerických a spojeneckých vojsk. Úplně stejný proces probíhá v současnosti okolo Iránu. I zde je veřejnost již několik let masírována nesmysly o tom, že Irán je celosvětovou hrozbou. Své by o tomto stavu mohlo vyprávět Rusko, které je označováno za nepřítele číslo1.

USA neustále hledají nějakého nepřítele a přijde mi, že už je to z jejich strany paranoia. V Sýrii to nevyšlo, tak hurá na Irán. Jenže oni v Iránu nejsou úplní debilové. Oni dobře vědí, že USA a jejich spojenci hledají i tu nejmenší záminku k možnému rozpoutání války. Jenom úplný idiot by vypaloval střely, či vypouštěl drony na cizí území, když velmi dobře ví, že jeho země je sledována ze všech možných, ale i nemožných stran, že satelity provádějí monitoring 24 hodin. Denně!

I malý kluk dnes ví, že drony i rakety jsou zaměřitelné. Jak si tedy vysvětlit záběry uveřejněné v médiích ze strany USA a jejich tvrzení, že střely vypálil Irán?? Víte – dnešní technologie ve velkém měřítku umožňují padělání takovýchto důkazů. Nahrávky se dají vytvořit ve studiu a fotografie?? Těch si za použití vhodného programu na PC lze vytvořit miliony.

Pro mne osobně tedy nejsou údajné důkazy předložené USA dostatečně průkazné! Nicméně musím i připustit, že Irán by měl plno důvodů zmiňovanou akci provést, neb je ze strany USA i Saudské Arábie hrubě diskriminován. Jsem však přesvědčen, že riziko hrozící z Iránu je mnohem menší, než možnost padělání údajných důkazů. Navíc je všeobecně známo, čeho jsou Spojené státy schopné pro dosažení svých cílů.

Neváhám ani potvrdit svou domněnku, že primárním cílem toho všeho je Rusko. Rusko je totiž sousedem Iránu a do jisté míry i spojenec. Tlak na Irán tedy zvyšuje i tlak na Rusko a vyvolává napětí v oblasti, nemluvně o ropných trzích. Navíc přes Irán vede jedna z obchodních tras Ruské federace. Irán překáží i z toho důvodu, že jeho území vytváří jakousi bublinu, která brání k uzavření těsného obklíčení Ruské federace.

Dozajista proběhnuvší události vlijí krev do žil generálu Petru Pavlovi, či ministru Petříčkovi, a ti bezesporu znásobí svou protiíránskou a protiruskou rétoriku, aby ujistili své chlebodárce na Západě, že jsou neustále přítomni v jejich řiti!

Oldřich Rambousek

 


 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil