Jestli se nenaučíš řídit sám, budou tebou řídit druzí.

Naprostá většina lidí nemá ponětí o tom co se děje, a nemá ani ponětí, že nemá ponětí. Řítíme se do tak obrovského průšvihu, že si to  většina lidí neumí ani představit. Aby se v tom člověk vyznal a v nadcházejícím čase mohl ochránit především zájmy své a své rodiny, ale tím i zájmy komunity ve které žije a zájmy svého národa, musí vědět, jak jsou řízeny Složité sociální systémy!

Uvedu příklad: Představme si člověka žijícího např. v roce 1850 třeba někde u Mělníka. Říkejme mu Tonda a je to sedlák. Po svých předcích zdědil statek s dobytkem a 20 hektarů polí. Jeho informační vybavení je takové, jaké se na jeho statku předávalo z generace na generaci. Zná jak se starat o dobytek, ví kdy zorat, zasít a sklidit. Na svém poli si zakopal v bedně nějaké cennosti na horší časy. A najednou se Tonda objevil v naší době třebas v Českých Budějovicích. Všude spoustu lidí, aut, autobusů a Tonda neví ani kdy, kde a jak přejít silnici. Když se trochu zorientuje, uvědomí si, že má na svém poli u Mělníka zakopané cennosti, které by mohl použít, aby mohl začít žít v naší době. Potřebuje se pro ně nějak dostat. A aby se pro ně mohl dostat, potřebuje auto, umět ho řídit a hlavně potřebuje vědět, jak je řízen docela složitý současný dopravní systém, což ve své době vědět nepotřeboval. A tyto vědomosti jsou dnes vyloženy pouze v jednom zdroji!, v aktuálních Pravidlech silničního provozu!

Proč ten trochu kostrbatý příklad uvádím? Pro současného člověka je samozřejmostí být vybaven informacemi o řízení dopravního systému, aniž by se touto potřebou nějak zvlášť na vědomé úrovni zabýval. Je normální, že většina mladých lidí se v 18-ti letech seznámí a Pravidly silničního provozu a udělá si řidičský průkaz. Bez něho se až na výjimky v dnešní době neobejde. Tonda tyto vědomosti ve své době nepotřeboval.

To, co si ale nikdo dnes neuvědomuje je ne potřeba, ale nutnost!  mít vědomosti o tom, jak je řízena současná společnost. Jak jsou řízeny složité sociální supersystémy.  A tyto vědomosti jsou vyloženy pouze v jednom zdroji, v Koncepci společné bezpečnosti (KSB) a v Dostatečně všeobecné teorii řízení (DVTR). Něco na úvod zde:

http://leva-net.webnode.cz/koncepce-socialni-bezpecnosti/

a zde: http://leva-net.webnode.cz/products/o-mire-bezkrizovosti-ci-naopak-krvavosti-udalosti/ .

Bez těchto vědomostí bude člověk jen tápat, nadávat na vládu, divit se, jak je možné, že od voleb do voleb je vláda stále horší, jak to že covid, krize, války, zdražování a chudnutí, nastupující fašizmus, nacizmus na Ukrajině, mohutné přepisování historie, deindustrializace, debilizace ve školství a mnohé další.

Jestli chcete vědět, jak je svět řízen a s ním bez vašeho vědomí i vy, ve zjednodušené formě jsou o tom, videa na tomto kanálu: https://odysee.com/@boniecek:c?view=content . Koukněte se na ně postupně od zdola pěkně jedno po druhém!

Je potřeba znát, chápat a do svého života zavést minimálně takové pojmy, jako je:

Vnitřní, Vnější a Globální politika

Plná funkce řízení

Řízení na principu Prediktor – Korektor

Zákon času

Šest priorit zobecněných prostředků řízení

Davo – „elitarizmus“

Čtyři základní typy struktury psychiky

Pět druhů sociální moci

Matrice a Egregory

Egregoriálně matriční řízení

Strukturní a bezstrukturní řízení

Trojjedinost – Matérie, informace, Míra

Vidění a chápání světa – Kaleidoskop a Mozaika

Konglomerát versus Blok

Degradačně parazitické a Demograficky podmíněné potřeby

Biblická koncepce ( – sloužící k zotročení lidstva na základě monopolu na lichvu a na principu internacizmu)

A mnohé další.

KSB je o vytváření stereotypů rozpoznávání jevů a vytváření jejich obrazů. Jevů, které objektivně existují, které si ale obyčejný člověk neuvědomuje, nevidí je. A pak se diví tomu, co kolem sebe vidí, co se děje a nechápe.

Samotná výše uvedená videa  stačí pouze k základnímu pochopení KSB. Je potřeba číst knihy KSB! Do češtiny a slovenštiny jich už byla přeložena celá řada. Já pro začátek doporučuji si přečíst aspoň:

Sociologie – 1. až  3.díl

Smutné dědictví Atlantidy

Jidášův hřích XX. Sjezdu

Mrtvou vodu !!!

DVTR !!!

O světě křivých zrcadel – 1. a 2. díl

A jako perličku úžasnou a jednoduchou formou napsanou knihu Viktora Jefimova – Globální řízení a člověk, a knihu Michaila Velička – Rozhovory o životě.

A pak se pustit i do knih dalších už dle vlastního výběru.

Knihy nejsou psané jednoduchou formou, je potřeba být trpělivý, číst pomalu a pozorně, případně i opakovaně. Proč ta složitost se dozvíte při čtení. Někteří říkají, že ta složitost je odrazuje. Vytrvejte!

Knihy a jiné materiály si lze v současné době stáhnout v pdf zde:

http://leva-net.webnode.cz/prace-vp-sssr/

a zde:

https://ksbzdroje.cz

Nebo objednat v tištěné (doporučuji) podobě zde:

https://zakazanevzdelani.cz/

https://www.ksbpress.cz/

https://torden.sk/

A na závěr dva citáty z Koncepce společné bezpečnosti:

„Mnohé věci jsou nám nepochopitelné ne proto, že by náš rozum byl slabý, ale proto, že jejich podstata nezapadá do okruhu nám známých pojmů“

„Učte se, studujte a vzdělávejte ku prospěchu svému, svých dětí a své rodiny“!!! Čtěte knihy KSB!!!

Přeji vám mírové nebe nad hlavou!

 

Josef Beneš

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS