Je pět minut po dvanácté, varuje Aliance za nezávislost ČR. Ve volbách chce překročit 5 procent

Vystoupení z Evropské unie i z NATO, to je hlavní cíl uskupení osmi vlasteneckých politických stan a hnutí, jež hodlají v červnu kandidovat do Evropského parlamentu bok po boku. Cílem tzv. Aliance za nezávislost ČR je získat jeden mandát. Uvedli to její představitelé na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Aliance je tvořena osmi stranami a hnutími – jsou to Aliance národních sil (ANS), Bezpečné ulice, Čistý kraj, Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), Národní demokracie (ND), Rozumní a Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa a politická strana Hnutí PES.

Již déle je známo, že lídrem se stane současný europoslanec Hynek Blaško. Dnes bylo dále oznámeno další pořadí – dvojkou na společné kandidátce bude předseda neziskové organizace Národní mládež a místopředseda ND Jan Sedláček, trojkou pak šéfka ANS Vladimíra Vítová a čtyřkou předseda strany Rozumní Petr Hannig. Na pátém místě voliči najdou předsedu DSSS Tomáše Vandase, na šestém předsedu ND Adama B. Bartoše, sedmičkou je advokát Miroslav Pindeš, zastupující republikány, a osmičkou Jiří Janeček, předseda Hnutí PES.

 

»Ve volbách chceme uspět, to znamená překročit 5 procent a mít svého zástupce v Evropském parlamentu. Rád bych, aby si lidé zjistili, koho volí a jakou mají minulost naši kandidáti, a jakou naopak tzv. ochránci národních zájmů, kteří teď slibují, ale v minulosti jednali jinak,« uvedl Vandas na přímý dotaz iportaL24.cz ohledně ambicí Aliance za nezávislost ČR. »Říká se, že nemáme šanci, ale když se podíváte, kolik procent v minulých volbách získaly jednotlivé strany, když kandidovaly samostatně, a připočtete preferenční hlasy pro pana generála Blaška, jste najednou na 3,5 procentech a odtud už není daleko k pěti,« doplnil Sedláček.

»Lidé by měli volit ne toho, kdo je hezkej, ale kdo má nějaký názor,« dotkl se předseda Rozumných Petr Hannig nedávné prezidentské volby. »Je nesmysl volit toho, kdo dosáhne pěti procent podle toho, co předpodívají agentury, které každý týden vydávají preference. K volbám je potřeba přistoupit zodpovědně,« připojil Hannig.

Aliance voličům vzkázala motto, aby nevolili menší zlo, ale dobro. »Všechny naše strany vystupují historicky proti EU a NATO,« řekla Vítová. »Jedinou cestou k obnovení suverenity je vystoupení z EU. K tomu musí dojít každý, kdo má selský rozum a vidí a analyzuje vše, se děje v Evropské komisi a jak se proměnila EU za posledních 20 let,« připojil Vandas. »Kdysi to byl spolek založený na spolupráci suverénních států v hospodářské oblasti, což je prospěšné, když spolu naleznou řeč. V posledních letech ale nabírá stále zběsilejší tempo, okovy se utahují silněji a přichází totalitní myšlení a diktatura Bruselu. Naše vlády jen slepě přijímají nesmyslná nařízení a dnes jsme v situaci, kdy jde o bytí a nebytí naší země. Je potřeba zastavit mašinerii v EU a Evropském parlamentu, proto jsme nalezli společnou řeč a kandidujeme spolu. Není pět minut před, ale pět minut po dvanácté,« dodal Vandas.

 

Šéf Národní demokracie Bartoš k tomu připojil nutnost vystoupení z NATO i v souvislosti s válkou na Ukrajině. »Viděli jsme mapy, kde jsou naše jednotky rozmístěny u běloruských hranic. Všechny naše strany od počátku odmítaly eskalaci napětí dodáváním zbraní na Ukrajinu i sankce proti Ruské federaci. A po dvou letech nejsme na konci konfliktu, ale v situaci nebezpečnější a rizikovější než za celou dobu těch dvou let. Odmítáme jakékoli zapojení našich vojenských jednotek za jakýmkoli účelem. Dnes se říká, že je to jen z bezpečnostních důvodů, ale může se to zvrtnout do něčeho jiného a elity nás na to již připravují. Jen to potřebují mediálně správně vysvětlit. V tom případě se Česká republika dostane do konfliktu s Ruskem lousknutím prstu,« varoval Bartoš.

»Když se dostane na pomoc Ukrajině a čtete komentáře renomovaných specialistů, kteří se otázkou války zabývají, zjistíte, že buď to nemá vůbec řešení, bude to plichta, nebo bude ostuda. My přitom slýcháme, jak se na Ukrajině bojuje za evropskou demokracii. Vzpomeňme si ale, jak se vykřikovalo, že v Afghánistánu se bojuje za Prahu, a jak to končilo. Kolosální ostudou! Utíkali odtud jak krysy z potápějící se lodi a Tálibánu nechali všechno, co potřeboval,« uvedl europoslanec Blaško, který byl v minulém volebním období zvolen za SPD. »Co se tam vyházelo miliard dolarů! A jak se na tom podílela i Česká republika! To je něco neuvěřitelného,« kritizoval Blaško a odsoudil i snahy zavést euro. Tzv. Zelenou dohodu pro Evropu označil za politickou smyšlenku, která není podložena vědeckými poznatky.

Politice Green Dealu se na dnešní tiskové konferenci věnovala i dvojka na kandidátce, přírodovědec Sedláček. »Média tvrdí, že klimatická politika je základ ochrany životního prostředí. Tahle ideologie nemá nic společného se zájmy přírody, naopak jde proti ochraně přírody,« uvedl Sedláček. »Green Deal je hlavní příčinou, proč je drahota. Mluví se o Babišově drahotě, Fialově drahotě, ale nejpřesnější je vyjádření bruselská drahota,« uvedl Sedláček a představil petici Aliance za nezávislost ČR za zrušení emisních povolenek, které podle něj stojí za zdražením zboží, a za levnou elektřinu. Ta by podle něj pomohla nastartovat průmysl i snížit ceny potravin. Petice je ke stažení zde.

(pk)

 

ZDROJ

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS