Jak jsem se stal „agentem cizí moci“.

Nevím, zda je to způsobeno okurkovou sezónou, nebo se jedná o předzvěst podzimních voleb, ale v pátek 17. 7. jsem se dozvěděl z článku dobře dotovaného plátku Euro.cz, a to v článku Jana Novotného, že Aliance národních sil je proruská partaj, navíc díky mé osobě pravděpodobně řízená ruskou tajnou službou. Aby nedošlo k omylu, budu citovat: „Kratochvíl podle magazínu Reportér opakovaně cestuje do Ruska a na Ruskem okupovaná území včetně Donbasu, kde byl v kontaktu s ruskými tajnými službami……“ Je to možné. Během svého života jsem potkal spoustu zajímavých lidí a je možné, že někdo z nich pro nějakou tu tajnou službu pracoval.

Ujasněme si ale, o čem Euro.cz vlastně píše zde:

https://www.euro.cz/politika/proruska-partaj-neprimo-tezi-ze-statnich-dotaci-ziskala-sidlo-zdarma?fbclid=IwAR1Ebc8FYOGXBzp3303QyqxRZ7CbdREoWFoFoXtyorooqc6U_MLuCgCzzqI

Zpravodajské služby či agentury jsou státní orgány, které zabezpečují (získávají, shromažďují a vyhodnocují) informace důležité pro:

  •        ochranu ústavního zřízení
  •        ochranu významných ekonomických zájmů
  •        bezpečnost a obranu

Podle směru působení rozlišujeme zpravodajské služby:

  • s vnitřní působností, též kontrarozvědky – s polem působnosti uvnitř státu (např. česká BIS, americká FBI, ruská FSB). Kontrarozvědka zabezpečuje informace, které pochází přímo z území státu a také mj. chrání důležité státní zájmy před působením cizích rozvědek.
  • s vnější působností, též rozvědky, výzvědné služby či špionážní služby – zjišťující úmysly zahraničních zemí, případně plnící úkoly v zahraničí (např. český ÚZSI, americká CIA, ruská SVR). Rozvědka má za úkol zabezpečovat informace, které mají původ v zahraničí.

Tolik wikipedie. Česky řečeno, pokud si budete v restauraci povídat se zajímavým člověkem se širokým rozhledem, může, ale také nemusí to být pracovník některé z mnoha zpravodajských služeb. Jedním si však můžete být jistí: na rozdíl od policisty se vám legitimovat nebude. Pokud použiji logiku Euro.cz, pak mám bohatý zpravodajský život. Byl jsem v Moskvě, Kazašských stepích i na Sibiři, tedy mám podle nich kontakty s ruskými zpravodajci. Mám rodinu na Slovensku, pak mám kontakty se slovenskými zpravodajci. Byl jsem ve Francii, Německu, Polsku, Maďarsku, Chorvatsku i Srbsku, byl jsem v Arménii, Gruzii a Mongolsku. To je 10 potenciálních zpravodajských služeb cizích států, se kterými jsem mohl mít kontakt. Mám přátele z Kyrgyzstánu, Indii a Kolumbii. Jsou to velmi úspěšní a chytří lidé, kteří by velmi dobře mohli pracovat jako zpravodajci.

Na jednu zpravodajskou službu jsem však zapomněl. Na postgraduálu byl mým spolužákem kapitán US army pracující jako vojenský atašé. Tento chlapec byl ze všech mých kamarádů a známých pravděpodobně jediný opravdový pracovník zpravodajské služby. Tímto se omlouvám všem potenciálním kamarádíčkům, kteří by si přese mne rádi sáhli na „ruské“ peníze. Žádné nemám. Pan Novotný má bohatou fantazii.

Vrtá mi hlavou, proč se náhle začal mainstream zabývat námi a Donbasem. Zjistil jsem zajímavou věc. Na linii dotyku mezi Doněckou Lidovou republikou a Ukrajinou v prostoru 35. brigády námořní pěchoty Ukrajiny se pokoušela nepozorovaně projít blíže neurčená skupina. Bohužel při průchodu vlastním minovým polem došlo k výbuchu, při kterém byl zabit jeden z jejich členů. Tělo se nepodařilo pod dozorem OBSE vyprostit na ukrajinskou stranu, proto bylo odvezeno na stranu DNR. Tělo bylo identifikováno, jako Mikola Ilin, narozený v Bělorusku, občan členského státu NATO, Estonska. Kdo byl, Ilin, že mu kondolovali prezident Ukrajiny a velvyslanec USA na Ukrajině? Podle dostupných informací z profilů jeho kolegů byl profesionálním revolucionářem, organizoval neúspěšný převrat v Bělorusku proti prezidentu Lukašenkovi a prošel několika speciálními kurzy NATO včetně diverzního v Kanadě. Napadá mne otázka: Co dělal voják NATO v uniformě Ukrajiny v občanském konfliktu na Donbase?

Ing. Ivan Kratochvíl, pplk..v.z., ANS a Českoslovenští vojáci v záloze za mír

 

Foto občanského dokladu je z veřejně dostupných zdrojů (Rusvesna.ru)

 

 

 


 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil