I kdyby koronatrakaře padaly! Národu je třeba více jedu!

Masmediální svět nadávajících i škrábajících žoldáků nepolevuje v euro(germano)filní „osvětě“, jako by koronaviru nebylo. I když je jedinec odsouzen pobýt služebně osm či více hodin za volantem a čtení tisku či sledování „veřejnoprávní“ televize je nemožné, stále si může kdykoli pocuchat žlučník třeba poslechem Českého rozhlasu plus.

 

Jaká radost! Slovo boží „na drátě“…

Tak letošní Květná neděle byla v audiosdělném světě „plusových“ rozhlasáků velice vyšperkovanou záležitostí. Zrána se posluchači dozvěděli, že je Květná neděle, křesťanské církevní instituce kompletně dští dobré slovo boží nejen po internetu, ale také telefonicky. A nešťastným chudým je díky laickým organizacím ve jménu Boha distribuováno jídlo, hlavně těm bez domova. Pěkně hygienicky zabalená bagetka s čímsi trvanlivým, nu je to pro obdarovávané i darující čirá radost. A plzeňský pan biskup Tomáš Holub je osobně v telefonické pohotovosti. Věřící i ateisté mu mohou kdykoliv  volat v případné tíživé chvíli, toužíce po slově povzbuzení.

Prostý fakt, že třeba jen Katolická církev by díky svým penězům a moci (poněvadž moc jsou zkrátka peníze…) mohla bez nejmenšího mrknutí ubytovat veškeré bezdomovectvo republiky české, též je vhodně zaměstnat, vzdělat a nakrmit, zmíněn nebyl. Nu což, pokud by snad nerouškovaný tulák bez přístřeší aspoň žádal toho vlídného slova, tak…., tak ten telefonní kontakt na pohotovostního biskupa Holuba též reportéři jaksi opomněli sdělit a pan biskup je ve svátečním příhovoru také jaksi nezmínil.

 

Žádná pomoc! Ideologická diverze!

Postupně nabíhaly i zpravodajské bloky věnované zpochybňování relevantnosti čínských i ruských údajů souvisejících s vývojem koronarovirové pandémie, bystře však upozorňující na zjevnou zištnost pomoci těchto zemí Itálii či vůbec Evropě. Posluchači bylo jasné, že kvalitativně sporná rouška, respirátor nebo „kdovíkde“ vystudovaný čínský (ruský) doktor jsou jen výrazem zavilých pokusů východních diktatur o ideologickou diverzi našeho světa nejsvětějších hodnot.

Jelikož jsou svátky největší, reportéři i komentátoři se drželi pěkně po křesťansku zpátky a třeba lékařskou výpomoc komunistické Kuby vůbec nezmiňovali. Jistě proto, aby nemuseli odhalit i karibskou ideodiverzi a zištnou motivaci, když je všeobecně známo, že ostrovní doktoři v řádech tisíců (mnozí ovládajíc i český či slovenský jazyk!) podkopávají! „hodnoty“ a „náš způsob života“ po celém světě již desítky let. A podobně jako u Rusů se šíří fámy, že primitivní kubánské lékařství podobně jako to ruské již lékem proti pandémii disponuje.

 

Troška kultury…

Samozřejmě nelze posluchačstvo hodinu po hodině zásobit jen aktuálními „informacemi“. Tak bylo lze vyslechnout rozhovor Barbory Tachecí s Ivou Janžurovou, kdy milovaná umělkyně redaktorku mírně znechutila svým názorem, že herci se politice mají věnovat jen výjimečně. Mimo jiné proto, že třeba ti angažovaní po roce 1989 dle paní Janžurové moc smysluplné činnosti nepředvedli. Aspoň že ji pak uklidnila tím, že ona sama se ale stýká s lidmi, kteří tomu rozumí a patrně je tedy dobře informována. I jmenovala příkladně pány Steigerwalda či Fištejna „Ale to jsou lidé pravicového zaměření!“, konstatovala radostně odjakživa pravicově zaměřená paní Tachecí a dala jasně najevo, že český novinář je vždy správně orientován.

 

… a jak nám bylo v německé náruči blaze…

Též o naší historii jsme se leccos v neděli mohli dozvědět a mezery ve vzdělání doplnit. Je to taková dózička pomaleji působícího jedu, oblíbené téma hlavně Ivany Chmel-Denčevové. V neděli jsme vyslechli dojemný příběh německého ostrova v Českém království na Vysočině. Povídalo se o Jihlavě (Iglau), o tom, že celkově méněcennému (to nebylo řečeno, ale každý mohl pochopit) českému etniku bylo Němci dovezeno technologicko-společenskéé obohacení, lidé se měli rádi, Němci že nebyli Němci ale Sasové, Durynci etc. a především ale „občané(?) Českého království“. Až do doby, kdy nacionalismus (tedy nikoli německý, to nebylo zmíněno) tyto vazby dobrého staletého soužití zpřetrhal.

Zdůrazněno pak bylo barbarsky krvavé odsunutí drahých krajanů z Československa. Hlavně to si musí posluchači zapamatovat. Historický exkurs se obešel bez odkazu na německý fašismus, německé vražedné orgie 1939-1945, německé válečné zločiny, zcela v duchu EU nové historické agendy. II. světovou válku nevyvolalo Německo, ale Hitler a SSSR!

Ale i slavnější historii naší minulosti byl v jiném bloku věnován čas. Dozvěděli jsme se o pohnutém příběhu posledního rakouského císaře (a krále českého, jak bylo zdůrazněno!) Karla I. Och jak ten miloval Čechy a češtinu, jak dokonale ovládal náš jazyk! Studoval v Praze, ale zamiloval si Brandýs nad Labem a Starou Boleslav, kde vojákoval! Bylo citováno z historických pramenů, kterak dojaté obyvatelstvo vždy vítalo a hezky se vyjadřovalo o císařské výsosti, pozdějším následníkovi a konečně i císaři mnohonárodnostního centra Evropy! Jaké měl plány k rozkvětu všech národů (samozřejmě, že nejradši měl ten náš…!), jak toužil po míru a pokoušel se jej sjednat!, (po projeté válce. pozn. aut.), jak daroval život českým politikům odsouzeným k smrti! (také sám by mohl očekávat provaz po projeté válce. pozn. aut.). A jak plánoval dát českému národu stejná práva jako uherskému! (ale už nikoli jako německému a na Slováky by se vykašlal i po projeté válce. pozn. aut.)

 

Krásné Velikonoce nám naše média slibují. Germánie je vyvolávána z mrtvých už zase po mnoho let. Tak to snad ani Ježíš Kristus do třetice nedovolí…

 

 

Svatopluk Otava

 


 

 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil
0 0 hlasů
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Michael Kyselka
Michael Kyselka
6. 4. 2020 21:42

Jak se prosím jmenoval ten nedělní pořad Denčevové na Plusu? Dekuji. Kyselka