EXANPRO – trestní oznámení č. 002/2022

Vážení adresáti,

v příloze předkládám druhé trestní oznámení: TrO č. 002/2022. Také toto oznámení bylo podáno na Okresním státním zastupitelství v Benešově. V rámci českého prostředí směřuje toto TrO na české sdělovací prostředky v čele s Českou televizí (ČT) a velmi důkladně a bezpochybně dokládá, jak ČT a další média šíří lži, křivá obvinění a cizí propagandu.
 
ČT můj web Exanpro.cz opakovaně označovala za web dezinformační, aniž by předložila jediný důkaz nebo příklad dezinformace (viz TrO č. 001 se snímky z vysílání ČT). Naopak je to ale ČT, která šíří dezinformace, ale také úplné lži a cizí propagandu, což je v TrO č. 002 důkazně doloženo. Ohledně ČT máme zpracováno více příkladů zavádějících až lživých reportáží, což jsme nazvali jako dezinformační a manipulativní seriál z produkce ČT. Také tyto výstupy byly publikovány na webu Exanpro.cz.
 
TrO č. 002 dokládá velké selhání českých médií. Oznámení se skládá z 36 stran, ale značnou část tvoří obrazový materiál. Někteří z Vás tuto analýzu zinscenovaného incidentu v Mariupolu již znáte, ale v rámci TrO byl k této analýze přidán „Nezbytný úvod do problematiky novodobých válečných zločinů v Evropě“.
 
Součástí TrO je taktéž videosoubor z prezentace incidentu na kanále CNN Prima News. Neposílám ho současně s TrO, neboť je objemnější a nemusel by do některých e-mailových schránek dorazit. Pokud máte o videosoubor zájem, stačí mi to napsat a já ho pošlu zvlášť. V TrO je odkaz na videoreportáž prezentovanou Českou televizí (stejný incident). ČT má na svých stránkách dobrý webový archiv.
Poznámka 1: Všechny odeslané přílohy můžete šířit podle své libosti. Další zájemci o poskytované zprávy jsou vítáni – stačí svůj zájem napsat a já je zařadím do skrytého adresáře. Opačně, pokud by se kdokoli z Vás rozhodl, že nechce tyto zprávy dostávat, stačí mi to stručně sdělit a já zařídím smazání z adresáře. Pokud někteří z Vás o zprávy nežádali a přesto jim jsou posílány, pak byly Vaše adresy do adresáře přidány na žádost jiných adresátů.
 
Poznámka 2: Dopisy rozesílané hromadně, nemusí přijít do složky „Doručená pošta“, ale mohou skončit ve složce „Nevyžádaná pošta“ (spam) nebo ve složce „Hromadná pošta“. Občas tedy prověřujte i tyto složky. 
 
Poznámka 3: Pro předchozí předplatitele stránek Exanpro.cz, kteří se stále ještě po zablokování webu EXANPRO neozvali, uvádím, že první dopis s vysvětlením situace byl odeslán 6. března 2022. Poté bylo odesláno několik dalších dopisů včetně různých výstupů. Původní e-mailové schránky pod doménou Exanpro.cz byly zablokovány a následně smazány společně s webovými stránkami Exanpro.cz. 
 
S pozdravem
Jiří Wagner
 
 
 
 
 
 

Autor příspěvku: ANS