„Eště sem žádnyho vokórovanyho neviděl a…“

„…a taky osobně neznám nikeho, kdo by znal nekeho, keré by nejakyho teho korokripla znál.“ Tak i podobnou perlu vedenou v „hantecu“ si může náhodný cestující vyslechnout na některé z mnoha brněnských benzínek. Stačí se začít panicky omlouvat, že jste si zapomněl(a) roušku v autě, ale hned si pro ni dojdete, jen prosím to kafe – kdyby tedy šlo nějak na moment odložit vedle pokladny….

Jak to „peče“ pandémie teroru.

Není účelem těchto řádků sebeméně se dotknout pozůstalých, kteří se v posledních měsících musejí vyrovnávat s odchodem (převážně pokročile seniorních) blízkých. Vůbec ne. Ale mediální humbuk, jenž provází celosvětovou infekci bez pravidel, bez detekce skutečných příčin úmrtí, s publikací vládních „dat“ o průběhu „pandémie“ vypadá nechutně alibisticky. Nejvíce asi na západ od našich hranic, kde se jedna liberálnědemokratická loutkovláda za druhou předvádějí v neschopnosti čelit jakékoli opravdu vážné nákaze, kterou by nám příroda (nebo čísi laboratoř) v budoucnu mohla připravit. (Druhé kolo je prý už docela pravděpodobné, věští – pardon…, „predikují“ naši přední prymulogové…)

Už v květnu tohoto roku dal pod pokličku politikářského hrnce, v němž je jedovatý informační blivajz vytrvale přihříván, nahlédnout italský poslanec Vittorio Sgarbi. Zcela obešel vládou uveřejňovaná alarmistická čísla o „mrtvých na koronavirus“, ale přidržel se skutečných příčin úmrtí v tomto období, jak je prozkoumal Italský institut národního zdraví. Jestliže již v březnu 2020 bylo konstatováno, že z tehdejších 335 zkoumaných zemřelých jich 99% trpělo jinými závažnými diagnózami a jen 3 skutečně podlehli čistě koronavirové nákaze (iDNES.cz pozn. aut.), jde laicky nahlíženo o menší úmrtnost než při skutečně těžké chřipce.

V květnu se Itálie potýkala již s údajně 25 000 mrtvými, tvrdili ti zainteresovaní. Ovšem 96,3% z tohoto množství odešlo vlivem jiných patologií, kontruje Sgarbi a v parlamentní debatě vášnivě zúčastněné vyzývá: „Sjednoťme se v boji proti pokrytectví, podvodu a falešným údajům. Těch 25 000 nezemřelo na koronavirus. Není to pravda! Je to způsob, jak terorizovat Itálii a zavést diktaturu bez souhlasu!“

Vypadá to však, že Sgarbi byl jaksi oslyšen. Podobně i u nás pochybující odborná komunita nějak není citována (např. imunoložka Mudr. Soňa Peková Ph.D., ale i další…), zato politická reprezentace téměř všech barev truchlivě hude ponuré politické kantáty, aby udržela občany pěkně ve stále vystupňovanějším stresu a strachu vlastně ze všeho. Bez ohledu na to, že už od července rouškování vychází z módy, dopracovali jsme se všichni k „úspěšnému“ vypnutí ekonomiky a zbytek života nás i našich dětí povedeme tak nějak „na sekyru“. Nabízí se otázka – proč vlastně to všechno, komupak to prospěje? Nabízejí se i odpovědi. Lze si vybrat.

Kurzarbeit a další legální zlodějny…

Poslední velká ekonomická krize z let 2007 – 2015 ukázala velmi naze, čeho jsou schopny bankovní domy „demokratické“ části světa v honbě za ziskem v globalizovaném světě. Ani tištění nekrytých peněz z dílny amerického FEDu nezabránilo prasknutí globální bubliny, Neschopnost splácení hypoték v USA odstartovala celosvětové kácení bank a jejich spěšné sanace státními sektory. Jenže bankéři s absolutní mocí si vydobyli následné okradení občanů nejen již uvedenými zásahy států, byly „vynalezeny“ i další „bohulibé“ metody, kterak nevolníky doby internetové okrást.

Například v Německu objevili kurzarbeit. Stát bude platit různými procenty korporáty a fabrikanty, aby udržel zaměstnanost. Skvělá metoda! Jinými slovy si odíraní sami zaplatí možnost dřít bez oddechu (dnes hlavně ve východní okrscích EU), protože kurzarbeit nic jiného není. Stát má pouze peníze, které vybere od občanů. Ptal se snad nějaký náš slovutný ekonom třeba dělníka ze Škodovky, jestli souhlasí s tím, aby si daňovými výběry a jejich přerozdělením sám zaplatil většinu mzdy? Žádného takového asi nikdo z nás nezná, podobně jako jistý brněnský čerpadlář nezná nikoho, kdo…., jak už bylo napsáno v titulku tohoto článku. Ale – je to přece takové krásné! Legislativně ošetřeno i čisté! Má radost pan premiér Babiš? No, to se ví, že má! Pojďme i k dalším možným vysvětlením, komu koronavirus vlastně prospěje.

Dříve se „šlo“ prostě na Rusko, ale dnes?

Signály o další ekonomické stagnaci v roce 2020 byly troušeny renomovanými ekonomy už minimálně 2 roky dopředu. Co teď? Tisknout zase peníze? Trošku problém. Zlý americký prezident Trump přišel s nápadem zestátnit finanční centrální instituci v soukromých rukou. FED. Prostě proto, že už má celkem dost šílených machinací finančního sektoru, a aby bylo certifikovaným finančním lupičům alespoň trochu vidět do karet.

Tak to už je ale veliký problém, zvláště proto, že dříve se v našem „hodnotovém“ pásmu řešily krize, vždy včas opakovanými přepadeními Ruska. Válka obratně na straně vítězů slibuje dobrý byznys, Rusko na čas oslabí, ale – dnes?! Rusko je vojensko-technologický gigant, se kterým válčit prostě nejde ani s předsunutým kanonenfutrem východoevropských ňoumů, takže, jak to vlastně „vyřešit“? Kdo nám pomůže, kdo nám pomůže….?! No, kdo, když ten zlořečený Trump nezačal ještě žádnou pro ekonomiku tak „výživnou“ válku? A dokonce naopak stahuje „mariňáky“, „husary“ a „topgány“ z Afghánistánu, Sýrie, Německa? Copak je toto nějaká demokracie?

Vojenskoprůmyslový komplex světa „hodnot“ to má beztak nahnuté, odbytiště jsou nejvíce na Středním východě a v pásmu Maghrebu, ale to je málo, pořád málo.

Je to humánní, prospěšné a ještě se dá tak krásně vydělat…!

 A ejhle! Objeví se koronavirus! Zastaví se ekonomika, svede se to na pandémii a průšvih z dílny finačníků je hned na koho svést. A finanční svět neprodělá, naopak velice, velice vydělá! 

Protože farmaceutičtí giganti jsou zase financování bankami! A co se týče ekonomických vstupů při výrobě „léčiv“ a „vakcín“, jsou ve srovnání se zbrojírenstvím minimální. Vlastně haléřové! Farmaceutický průmysl je budoucnost! A jaké se nabízejí nekonečné možnosti. Třeba povinné očkování, elektronické sledování. Koneckonců – vždyť ani ten obvoďák, co bude vakcínovat děti i dospělé vůbec nemusí tušit, zda spolu s „blahodárným“ sérem nevpustí člověku do žil i nějaký ten zcela malilinkatý nanočip…

No není to fajn – mít tak všechny ovečky chráněny před případným „ztracením“? Naskládat všechny, co nejsou „u toho“ do nějaké takové škatulky, takové té databáze, která bude stále krásně aktualizovaná díky nekonečným možnostem těch skvělých  5G sítí?

Tak ať máme hezké prázdniny téměř bez roušek. Koneckonců a s přihlédnutím k vývodům výše citovaného italského poslance pana Vittoria Sgarbiho jsme při pandémii skvěle obstáli. Možná(!) z oněch asi 350 zesnulých „v souvislosti s koronavirem“ (tentokrát výstižný obrat České televize… pozn. aut.) až 3 nebo 4 této chorobě skutečně podlehli. Kolik bylo těch, kteří se včas nedostali k pouhému zubaři či nenastoupili nutné operace a v této!!! souvislosti zemřeli, statistiky neuvádějí. Proč také? Žaloby o náhrady škody na stát ze strany nadnárodních firem se prý připravují, nezaměstnanost „utěšeně“ roste a více než 10 000 000 věčných dlužníků snad za to stálo, nicht wahr?

 

Svatopluk Otava, komentátor ANS

 

 

 


 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil