EGO a diskuse o sjednocení  u kulatého stolu dne 13. 7. 2021

Tenhle kulatý stůl dobře začal, ale skončil fiaskem. Vlastně organizátoři pozvali ANS na jednání, ale  když představitelé ANS přednesli své představy, začaly na ně padat útoky a ukázalo se, že ve skutečnosti nešlo o jednání, ale organizátoři už měli předem danou představu, jak by to mělo vypadat, a ANS jim do toho hodila vidle.

Opravdu nevím,  jak si to někteří představují! Asi tak, že někdo, kdo maká několik let, nyní vše zahodí a začne jakože od nuly? To přece nelze! Někdo do stávající proticovidové  vlny naskočil před rokem a myslí si, že může vše organizovat a řídit a chce rovné podmínky. Bylo by sice fajn být pod jednou střechou, ale přece se nemůže velorex připojit k ferrari a čekat fifty fifty…!

 

Za tento text mne jistě roztrhá na kusy půl národa, ale posloucháte se?

Proč by měl někdo zahodit ego, když pořádně nikdo ani netuší, co to je?

Proč stále veřejně osočujete ty druhé, že mají ego, ale vy sami se projevujete jako parta egoistických fanatiků?

 

Co má pro vás kdo udělat? Jak někdo začne převyšovat dav, hned ho zašlapete! Kdo pak asi půjde s kůží na trh, když dostane jen kopance z vlastních řad?! Proč už vy sami nejste na těch náměstích ve statisících? Proč vy sami jste dovolili testovat děti? Proč se stojí fronty na očkování?  Kde je vaše statečnost? Asi jen na facebooku!

Kdo se postaví za ty statečné, kteří se dnes snaží něco dělat? Výsledek je nejistý a do boje jdou jen srdcaři, kteří nesou následky za své činy! Kdo je ale bude obhajovat a postaví se za ně? Vy?! Vy, kteří do nich jen kopete a obviňujete z toho, že podle vás – kteří jste však skryti  za klávesnicemi – tak podle vás jen ti druzí mají EGA?!

Každý zalezete do svých děr a budete ticho. Vy to rozbíjíte, vy – falešní vlastenci!!!!

ANS se dokázala spojit se třemi subjekty, takže jim nemůže nikdo vytknout, že se spojovat nechtějí. V komentářích padaly výtky na ANS a hlavně paní předsedkyni Vítovou ohledně ega, ale nad svým egem by se měli hlavně zamyslet aktivisté,  kteří stojí v čele nově vzniklých stran a hnutí! ANS se nezabývá pouze covidem, ale všemi problémy, které tíží naší republiku, a navíc hledá i řešení ve spolupráci s odborníky. 

Každý má ve společnosti nějakou roli.  Můžu být třeba dobrý zedník, protože i tam musím mít kus odvahy  jít stavět zeď a věřit si natolik, že mi nespadne. A to budete také křičet, že mám tu drzost a projevuji své hnusné ego?! Jste normální?!

Je spousta skutečně statečných a opravdových vlastenců, ale jak někdo začne vyčnívat, hned mu chcete  sebrat ego, pošpinit ho a čekat, že nastoupí další vlastenec a další a další a každý bude bojovat s vaší přízní. Jednou ale kvůli vám už nikdo další nenastoupí!!!!! Nikdo, protože závidíte každému něco – někomu peníze, někomu moc a někomu prostě všechno! Jednou ukážete na toho, jindy zase na někoho jiného, ale vždy je za tím vaše ego a vaše nedospělost! 

Vy vůbec nechápete, že i politika je řemeslo a musíte znát spoustu věcí! Co nám mohou nabídnout aktivisté a lidé, kteří zjistili že existuje politika až v době, kdy se začala dotýkat jen jich osobně? To, že je někdo dobrý jako aktivista, neznamená, že bude i dobrý politik! Všichni zúčastnění měli přijmout nabídku na spolupráci  s ANS, která byla rozhodně mnohem serióznější než nabídka Volného bloku.

A to, co v závěru předvedl pan Libor Malý, nebylo nic velkolepého, ale zachoval se jako ufňukané děcko, kterému maminka nekoupila hračku, kterou chtělo. Bylo to jen divadélko pro lidi ve stylu: „Já jsem ten jediný správný a chytrý a vy ostatní jste idioti, za které se stydím, protože to nedopadlo tak, jak jsem já chtěl!“ Takoví lidé do vedení společnosti opravdu nepatří.

Bez ega si můžete žít třeba v Tibetu v jeskyni (ale tam se vy všichni „bez ega“ nevejdete), avšak  v této společnosti se musíte uživit a něco umět! Takže já si své ego nechávám a čekám, kdo mi popíše co ego vůbec je.

 

M.B a J.E.

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS