Dotaz na starostku kvůli 5G a její šokující odpověď

Dobry den,

preposilam Vam odpoved starostky mestske casti Ostravy Poruby na zaslane otazky  z Vasi stranky o sireni a umistovani vysilacu 4 a 5 G. 
Pani starostka nic nevi, o nicem nerozhoduje a asi nevi, ze takove site existuji… typicke… Predtim jsem kontaktovala CTU a Krajskou hygienickou stanice se zadosti o zmereni. CTU to nedela a hygiena me prehodila na nejakou laborator, ktera to pry ma v kompetenci. Takze, kdyz se soukromy provozovatel siti rozhodne umistit na jakykoliv dum antenu, tak to nemusi nikdo povolit??? Proste to neni mozne zjistit. Zadala jsem take o mapu rozmistenych anten, ale tu take neni mozne ziskat.
Tady neco vazne nehraje. Nikdo asi nechce prebrat za umistovani anten zodpovednost.
Nicmene aspon mi vsichni odpovedeli a nikdo se mi nevysmival – jako pani z Olomouce ve Vasem vysilani minuly ctvrtek na Svobodnem vysilaci.
A tak si myslim, ze o tom vsichni kontaktovani neco vi – o problemech s umistovanim anten o vysokych frekvencich.
Tam, kde bydlim i na vedlejsim dome je umistena antena na prenos signalu cca ve vzdalenosti 80 metru. Pozvala jsem si soukromou spolecnost na mereni vysokych i nizkych frekvenci a take geopatogennich poli Geozdravi, ktera ma certifikat na mereni.
V celem byte mam prekrocene 7 x vysoke frekvence proti stanovenemu normalu. Firmu jsem pozvala, protoze jsem se zacala v byte necitit dobre. 
Zastupce firmy mi sdelil, ze by se dalo zareni odstinit treba barvou na zdi, zavesy pres celou zed a okny, ale nakonec mi doporucil se odstehovat s tim, ze tok zareni je silny a neprerusovany. Proud zareni se siri celymi zdmi v kazde mistnosti bytu 1 + 2. Problem je blizkost umisteni anteny, bezpecna vzdalenost je 300 – 500 metru.
V byte je jen jeden roh v loznici, kde je signal nizsi a tam jsem si prestehovala postel, abych aspon ve spani nebyla systematicky ozarovana.
Mejte se pekne a dekuji Vam za vsechnu Vasi praci, kterou delate pro Ceskou republiku.
MM
 

———- Původní e-mail ———-
Od: Bilerová Marie <MBilerova@moporuba.cz>
Komu: mm
Datum: 26. 7. 2022 14:37:07
Předmět: Vyjádření k žádosti o informace

Vážená paní M.,
v příloze Vám zasílám vyjádření paní starostky k Vaší žádosti.
Přeji pěkný den.

Marie Bilerová
asistentka starostky
zák.č.106/99 Sb., zák.č.123/98 Sb.,
oznámení o shromáždění

Úřad městského obvodu Poruba
Odbor vnitřních věcí
Klimkovická 55/28, 708 56 Ostrava – Poruba
T +420 599 480 201

Odpověď starostky Ostravského obvodu Poruba

 

 

 

 

 

 


Autor příspěvku: ANS

3.7 3 hlasů
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Kateřina
Kateřina
30. 7. 2022 14:27

Starostka má povinnost vědět,co délá a za co je zodpovědná.Vymlouvat se,že o ničem nevěděla,brát peníze a ublížit lidem, je znakem tuposti a chorobomyslnosti.