Dopis pro ministra školství

Pane ministře školství, Roberte Plago,

se znepokojením jsme zaznamenali ve sdělovacích prostředcích Vaši schůzku s ředitelem BIS, panem Michaelem Koudelkou. Považujeme takové setkání ministra školství za účelem „vytvoření prostoru pro vyváženou výuku moderních dějin“ za hrubé porušení Vašich kompetencí.

Na naše moderní dějiny se dá dívat různým náhledem. 

Tak například V. Havel je líčen jako bojovník za svobodu, ovšem pro většinu národa je to značně kontroverzní osoba, která se orientovala pouze na USA a západoevropské země a zpřetrhala všechny ostatní kontakty, které ale byly ekonomicky výhodné pro naši zemi a zajišťovaly naši prosperitu

Stejně tak dvojím pohledem lze hodnotit  privatizaci V. Klause. Pro někoho byla sice „úspěšná“, ale pro většinu obyvatel naší země se jednalo o bezprecedentní rozkradení našeho státu.

Také je velmi smutné, když řada, převážně velmi mladých lidí, dnes hodnotí osvobození Československa v roce 1945 jako počátek ruské okupace a tito lidé znevažují výročí našeho osvobození během II. Světové války, při které zahynulo 26 milionů Rusů. Dnes dokonce dochází k hanobení samotných vojáků Rudé armády a k hanobením jejich pomníků.

Celkově je nepřípustné, aby byla z Vaší strany byť jen zvažována schůzka s BIS za účelem revize rámcových vzdělávacích plánů, natož, aby byla dokonce realizována.

Historicky lze přirovnat Vaši schůzku pouze k období, kdy naše země zažívala období nacistického protektorátu. Tehdy ministr školství Moravec prosazoval německou propagandu ve školních osnovách.

Chtěli bychom Vám tímto připomenout, že jsme demokratickou zemí, kde by měl být ministr školství zárukou toho, že školství zůstane nezávislé na jakékoliv na jakékoliv ideologii a cizích vlivech.

Pane ministře, jste odpovědný všem obyvatelům České republiky a my jako občané Vás žádáme o odpověď.

 

Praha 24. 1. 2019

 

Mgr. Milena Míčová, místopředsedkyně ANS pro Moravu

Petr Kania, místopředseda ANS pro Čechy

JUDr. Karel Hais, 1. místopředseda ANS

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS

 


 
 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil
0 0 hlasů
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
trackback
30. 1. 2019 16:21

[…] Dopis ANS ministrovi školství – ZDE […]