Dopis poslancům

Reakce ze strany veřejnosti na fyzické napadení poslance Lub. Volného ve sněmovně dne 20.1.2021.

 
Vážení poslanci,

Reaguji na incident v poslanecké sněmovně, který jsem sledoval minulou středu 20.1. 2021.

Myslíte, že jste se chovali demokraticky, když jste vypínali mikrofon?

Co je pro vás demokratické? To, co máte předepsáno? O čem je povoleno mluvit?

Co je pro vás nedemokratické? Co je zakázáno? O čem se mluvit nesmí?

To je vaše představa o demokracii?!

Kdo rozhoduje o tom, o čem se může mluvit a o čem ne? Máte na to předepsaný jízdní řád?

Poslanec Lubomír Volný je člověk, který má svůj názor, nebojí se ho říci a umí si za ním stát. Tyto vlastnosti vy asi postrádáte. Proto se také jako parlament točíte v začarovaném kruhu, ze kterého nemůžete vystoupit. Společnost z tohoto nemá žádný užitek.

Přimlouvám se za poslance Lubomíra Volného, aby nebyl trestán za svoji odvahu a upozorňuji Vás, že veřejnost o Vás ví a že to také posuzuje. Volby se pomalu blíží a chystají se také demonstrace na podporu poslance, který umí říct názor i v těchto vašich specifických podmínkách.

O tomto Vašem incidentu vyšel i článek v Lidových novinách, kde bylo uvedeno, kteří poslanci odsoudili jednání poslance Lubomíra Volného. K tomu mám otázku.

Proč jste neodsoudili poslance, který vypínal mikrofon?

Ústřižek z těchto novin jsem si schoval, aby byl doklad o těch, kteří soudí, neboť v Bibli je psáno, ti, kteří soudí, budou nakonec souzeni sami. Tímto jednáním jste dokázali, že Váš parlament je nefunkční a naprosto nepoužitelný.

Od pánů poslanců by se dalo očekávat lepší sebeovládání. Horší je, že sebereflexe vám chybí a že člověk svádí chybu na druhé. Příště nebudu volit stranu ani poslance, kteří poukazují na jiné, a to jenom proto aby zakryli svoji špínu.

Ing. Jiří Luner

 
 

Zdroj:Originál dopisu – zde

 


 
 

Autor příspěvku: ans