Dobré ráno, Itálie!

Tento článek je 3. díl série 22.1.2019 smlouva Francie - Německo. Dosud vyšlo dílů 3

 

Nedávno jsem psal o Černém dnu pro Evropu. Po přečtení zpráv bych chtěl popřát Itálii a říci „ Dobré ráno Itálie!“. Konečně se italský premiér Giuseppe Conte probudil ze snového stavu a pochopil, jak to chodí v Evropské unii a prohlásil, že Německo a Francie myslí jen na sebe.

Pane premiére tohle si myslí občané ostatních států již dávno. Velkou Británii to přivedlo k Brexitu, protože také pochopila, že Německo a Francie myslí jen na sebe a setrvání v tomto společenství je proti zájmům Velké Británie a celého Commonwealthu. Globalizační trend se poněkud zadrhává. Vytvoření Římské říše pod vedením německého národa narazilo na národní zájmy evropských států.

Německá snaha obejít poválečné uspořádání v Evropě a ve světě dostávají jasné kontury. – dostat se do Bezpečnostní rady OSN jako stálý člen, získat jaderné zbraně, možnost zbrojit, účastnit se bojových aktivit mimo území Německa, totálně ovládnout Evropu a stát se tak významným hráčem na mezinárodní šachovnici. Vedle uvedených snah nesmíme zapomenout na hospodářskou taktiku Německa a snahu přes vliv Francie se dostat na trhy v Africe. To vše se skrývá pod bilaterální smlouvou mezi Německem a Francií, kterou podepsala Merkelová s Macronem.

O to víc je zarážející, že česká politická reprezentace na uvedenou situaci nereaguje nebo si ji  dokonce pochvaluje. Globalizační prvek se tak nějak v naší politice uhnízdil a stále působí. Důkazem toho je, že se druhá nejsilnější politická strana, tedy ČSSD, rozhodla učinit ze své strany globální politický subjekt a odstranit ze svého názvu připomínku, že se jedná o českou sociální demokracii. Samotný důvod vzniku a svoji 140 letou historii je schopna odhodit ve jménu sobeckých zájmů několika politiků.

Proti těmto postojům se Aliance národních sil důrazně ohrazuje a trvá na zachování národního státu a upevnění pozic českého národa na evropském kolbišti.

 

JUDr. Karel Hais, 1. místopředseda ANS

 


 

Procházení sérií<< 22. leden 2019 Černý den pro Evropu

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil