Destabilizace neparlamentní opozice ze strany Svobodného rádia

Z přirozenosti věci by se dalo předpokládat, že politické klání se bude odehrávat mezi  parlamentními stranami a neparlamentní opozicí, která se skládá nejen z politických hnutí, stran, různých občanských iniciativ, spolků či neformálních skupin občanů, ale také například z projevů jednotlivých občanů.

V dnešní době jsme však svědky, že tomu tak není. V rámci neparlamentní opozice vystupují některé subjekty a jedinci, kteří místo, aby plnili legitimní funkci „hlídacího psa“ vládnoucí politické garnitury, tak si vzali za své napomáhat tomu, aby neparlamentní opozice nebyla jednotná a všemožnými způsoby ji rozvracet.

Zářným příkladem takovéhoto demagogického politického jednání je pořad Svobodného rádia Soni Zikmundové – Bleskové zprávy – ze dne 4. 12. 2020, ve kterém naprosto nepochopitelně a proti veškeré logice uvedla, že za neúspěch přijetí pozměňovacího návrhu SPD na 72.  schůzi PS PČR dne 4. 12. 2020 (Vládní návrh zákona o distribuci očkování proti onemocnění COVID-19) mohou voliči, kteří volili Alianci národních sil a tím odebrali hlasy SPD! Zapomněla se ale zcela zmínit o tom, že při předmětném hlasování chybělo z 19 poslanců SPD celkem 9, neboť Poslanecká sněmovna PČR zasedá v polovičním obsazení, což je velmi hrubé porušení parlamentní demokracie, ale SPD to evidentně vůbec nevadí!

Jestliže si paní Zikmundová myslí, že SPD má málo poslanců kvůli ANS, tak ať laskavě SPD využívá všech hlasů, které má. Pak by předmětné hlasování dopadlo jinak.

ANS pochopitelně podporuje všechny pozitivní návrhy, všech politických stran ve sněmovně. Nenapadlo by nás kritizovat kroky jakékoli politické strany jenom proto, že se jedná o jinou stranu.

To, že Svobodné rádio otevřeně podporuje SPD a hlavně Tomia Okamuru, je známá věc. Ovšem takovýmito myšlenkovými konstrukcemi autorka tohoto výroku způsobuje SPD spíše „medvědí službu“, než pozitivní obraz.

Soňa Zikmundová, Bleskové zprávy SR ze 4. 12. 2020 cca čas 9:30 hod.

https://svobodne-radio.cz/2020-12-04-studio-zpravodajstvi-bleskove-zpravy-s-apelem-k-volicum-a-politicky-kolotoc-mudr-ivana-davida-hrichy-ursuly-von-der-leyenove/

Zde kompletní přehled hlasování poslanců. Proti však byla nejen polovina poslanců SPD, ale hlavně ti nezařazení.

https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=74659&fbclid=IwAR0Vp4E9lNNC38uwFvk6kdsbc-qZo934cJ2xEYPdFKiKMlhalpjTAtgyZKA

Takže, paní Zikmundová, když už si hrajete na velkou novinářku, tak uvádějte všechna relevantní fakta a nevybírejte si jen to, co se vám hodí, abyste pak nesmyslně útočila na neparlamentní opozici. Tato neparlamentní opozice existuje totiž proto, že má jiný program než SPD, víte?! ANS má ve svém programu okamžité vystoupení z EU nepodmiňované žádným referendem, protože volby jsou víc než referendum. Navíc za stávající Ústavy ČR vystoupení z EU ani nelze podmiňovat referendem, viz čl. 9. Referendum o EU je prostě protimluv a politici SPD to dobře vědí! Dále má ANS ve svém programu vystoupení z NATO, což SPD nikdy neměla a nemá. Navíc SPD je na rozdíl od ANS zcela systémová prokapitalistická a liberální strana. 

 

JUDr. Karel Hais, 1. místopředseda Aliance národních sil

 

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS