Čtyři apokalyptičtí jezdci

Když jsme pozorní a sledujeme světovou politiku, tak nám toto dávné rčení začíná dávat smysl.

Přes existující mnohost výkladů si i já dovolím říci svůj názor na význam slova „apokalypsa“. Uvedený pojem neoznačuje konec světa jako takového, ale „odhrnutí závoje“, tedy pravdy.

Nejdříve si připomeňme Janovo proroctví:

… první kůň bílý a na něm jezdec s lukem.
Byl mu dán věnec dobyvatele, aby dobýval.“

nazývaný dobyvatel-vítěz

… druhý kůň ohnivý a jeho jezdec obdržel moc
odejmout zemi mír, aby se všichni navzájem vraždili.“

nazývaný válka

… třetí kůň černý a jezdec měl v ruce váhy.
… Za denní mzdu jen mírka pšenice, za denní mzdu
tři mírky ječmene. Olej a víno však nech!“

nazývaný hladomor

… čtvrtý kůň sinavý a jméno jeho jezdce smrt
a svět mrtvých zůstával za ním.“

nazývaný smrt

 

Jak to souvisí s dneškem? Máme zde velmoci: Rusko, Čínu, USA a Evropskou unii. Všichni tito hráči „odhrnují závoj“, tedy odhalují pravou podstatu svých záměrů a do současné doby skrývané cíle.

Dělení zájmových sfér by měla naše zahraniční politika vnímat. Politici, které jsme si zvolili, aby nás zastupovali, musí provádět takovou politiku, která je pro nás výhodná a nebojím se říci přímo sebezáchovná a jedině možná – pokud chceme žít v suverénním, národním státě a fyzicky existovat.

Prožíváme přelomovou dobu. Dobu, která je skoro totožná s obdobím před mnoha tisíci lety, kdy existovala také čtyři duchovní centra, ale nakonec zbylo jen jediné a lidstvo se tehdy dostalo do situace, kdy v podstatě začínalo znovu. Toto období nás teprve čeká, ale je rozhodující, na kterém koni pojedeme. Pokud to zavčas nepochopíme, může se nám stát, že dusot bílého koně uslyšíme pouze v podobě ozvěny a plášť lukostřelce budeme vnímat jako mlhovinu, v dálce připomínající jen krásný sen, který se rozplynul při našem probuzení.

Jaká velmoc na kterém koni jede, tak to ponechám na čtenářích. Jejich rozhodnutí při volbách a podpora jednotlivých politických stran pak určí, co nás čeká.

JUDr. Karel Hais, první místopředseda Aliance národních sil

 


 
 

Autor příspěvku: ans

5 3 hlasů
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Ana
Ana
12. 2. 2021 22:11

Dobře vyjádřeno, výstižné. Mnoho lidí se probouzí, snad jich bude víc, abychom se postavili problému a zvolili si to správné