Co vám vyjde?

Z 22 stran, hnutí a koalic jsem začal jednotlivé vyškrtávat.

Nejprve jsem vyškrtl ty, které jsou probruselské (ANO, ČSSD, TOP, STAN, PIRÁTI, ODS a KDU).

Pak jsem vyškrtl ty, které je podporují (KSČM).

Pak jsem škrtal dál ty, které mají v programu setrvání v EU a NATO (Přísaha apod).

Škrtal jsem dál, ty, které vůbec nemají zmíňku o vystoupení či setrvání v EU (např. Senioři).

Už zůstávalo málo stran a koalic a šli spočítat na prstech jedné ruky.

A tak jsem vyškrtl ty, které mají jen referendum o vystoupení z EU (SPD, TSS).

A na závěr jsem přitvrdil a škrtl strany, které vznikly méně jak rok před volbami (např. Volný blok, Prameny aj.).

 

Víte, kdo zůstal? Jen jedna strana (hnutí, koalice)!

 

Zkuste si to sami. Schválně, co vám vyjde?

 

 

Ing. Pavel Blahuš

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS

5 3 hlasů
Ohodnoťte článek
4 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Pablo
Pablo
5. 9. 2021 19:16

Nazor autora clanku respektuji. Ma na nej pravo. Souhlasim s autorem na 100% az po radku kde oddeluje strany dle „pozadovani referenda“. Ano ja vim, refrendum je (pravdepodobne) zbytecny mezikrok, o tom zadna. Ale je potreba zit v realnem svete. Volby se konaji take v realne CR. Nesouhlasim, ze by SPD a TSS patrili do jedne kategorie, to za prve. A za druhe – jsou volici ochotni podstoupit riziko, ze se SPD pana T. Okamury nedostane do parlamentu ci budou mit tak maly pocet kresel, ze neprosadi ani podani navrhu na ‚pro CR‘ zakony? Idealne bych chtel, aby se do parlamentu dostaly (take!) strany jako ANS ci ND. Toto vsak asi neni realna situace v CR. Je to jen moje (a jejich) osobni preference a zbozne prani. Tak to proste je. A strany ‚Demo Bloku‘ zminene v 1. radce dobre vedi – ano „ANO“ prolhaneho neb spise prohnaneho Burese je soucast DB i presto, ze to dobre skryvaji. Takze tyto stany DB si to dobre uvedomuji (maji to zmapovane pruzkumy za miliony Kc) a vyuzivaji situaci k dalsimu rozdeleni VSECH STRAN ODPORU Bruselu, EU potazmo. Kazda dle pozavavku svych chlebodarcu (EuKomise a Washingtonu atd.). Volit je treba nikoliv srdcem ale rozumem! Vypocitave. Prave tak, jako to dela Demo Blok. Jinak vas hlas zbytecne propadne. A propadly hlas = hlas pro Demo Blok.
A jeste toto – Volny Blok je kratce (mozna i ucelove) existujici, ale ja bych je neodepisoval. Mozna maji stejne sance jako ANS a ND. Mozna…
Tot muj, za 2halere, nazor.

Alena Lubinská
Alena Lubinská
1. 9. 2021 23:05

Je to tak. Mnoho politických stran a hnutí. Ale jak se říká, kvantita neznamená kvalitu. A pokud člověk začne uvažovat a přemýšlet, rozebírat, výběr se začíná zmenšovat. Nic není takové, jak by se na první pohled zdálo… Jak se říká, vše může být jinak…. Na první pohled hodně takových, kteří se jako vlastenci tváří, ale ve skutečnosti tomu tak není.

Petr
Petr
31. 8. 2021 22:07

Dobra to analyza vyberu pro kazdeho, chystajiciho se volit pro budoucnost nasi vlasti.

Svatopluk Otava
Svatopluk Otava
Odpovědět  Petr
1. 9. 2021 9:01

A přitom to pan inženýr spočítal zcela jednoduše, výsledek je jasně dán. A z toho plyne i jasná volba pro každého opravdového vlastence.