Co se to s nimi stalo?

Také si někdy říkáte – Co se to s nimi stalo? S kým? Zejména s prezidentem Milošem Zemanem a s Jaromírem Soukupem. Dal by se k nim trochu připsat i mnou stále ještě uznávaný Andrej Babiš.

Mnoho měsíců jsem se těšil na každý čtvrtek, na hovory pana Soukupa s prezidentem, na jejich postřehy a i vtipné glosy, kterými byly tyto pořady prošpikovány. A nejen hovory s prezidentem, ale i spousta dalších pořadů, ve kterých formuloval své názory a myšlenky pan Soukup tak, jako by mi viděl do duše a mozku. Už konec roku 2019 mi malinko vyrazil dech – pořad s prezidentem ČR byl ukončen, Miloš Zeman se rozhodl „dávat audienci“ jiné televizní stanici a pan Soukup nijak přesněji nevysvětlil, co se mezi nimi stalo.

Každopádně jejich postoje a činy se nějak divně pokroutily. Pan Soukup se začíná podobat svým chováním  politikům a naší „zlaté mládeži“ na ČT, ustupuje agresivním jedincům, skáče do řeči a upozaďuje politiky, jejichž rétorika se donedávna skoro kryla s tou Soukupovou.

Pan prezident se mi nějak vytrácí ze zorného pole, jako by někde v ústraní nabíral dech a připravoval se na nějaký pádný úder do politické arény. Ale každopádně nechápu jeho mlčení ve chvílích, kdy národ určitě čeká, „co on na to“. Poslední výrazný projev se týkal zásahů hygieniků a epidemiologů do ochrany zdraví národa českého, kdy vynesl nad oblaka pana Prymulu, čehož nejspíš nyní lituje. Naopak – oblékl si demonstrativně na jeden z rozhovorů stejný svetr, jako velmi a to opravdu velmi diskutabilní ministr Hamáček. Ani jednu z koronavirových unáhleností nekomentoval a mlčí. Můžeme si to vysvětlovat jakkoliv, ale jeho mlčení je doslova děsivé. Člověk si říká – Proč?

Vždyť byl ještě na konci roku 2019 velmi aktivní v glosování mnoha událostí. Nedávno odsoudil hanebný čin posprejování sochy W.Churchilla v Praze. Můžeme si sice říci, že se konečně veřejně projevil, ale porovnávat posprejování sochy ROZPORUPLNÉ osobnosti Churchilla se skandálním odstraněním sochy hrdiny několika států Evropy, maršála Koněva, to je už opravdu na pováženou. K tomu hnusnému činu se totiž vyjadřoval velmi tolerantně až shovívavě, stejně tak jako k vyhoštění dvou diplomatů RF z naší země. Já ho prostě přestávám chápat a ptám se sám sebe, co se to v něm děje ? Vždyť on se nemusí ničeho bát. Je v závěrečné fázi prezidentského období, udělal ve svých dvou prezidentských obdobích spoustu záslužných kroků pro blaho národa. Ale teď??? „Druhý Soukup“!!!

Jako by tyto dvě osobnosti boje za svrchovanost státu a blaho národa někdo držel za …víte, co myslím ?! Nepodceňuji zákulisní hry tajných služeb včetně amerických a izraleských. Jsem si vědom, že politik musí občas udělat krůček zpátky, aby pak mohl udělat úspěšně několik kroků dopředu, ale on poslední dobou žádný krok dopředu neudělal a zpátky jich má na účtě už několik. 

Jsem smutný i z toho, jak měří policie dvojím metrem všem vandalům. A to nemluvím o justici, jejíž výroky jsou někdy za hranicí chápání logicky uvažujícího slušného člověka. Byly doby, kdy se Miloš Zeman nebál obrazně bouchnout pěstí do stolu a srovnat tyhle zlé extrémisty. Dnes je ale pohoršen nad činem, který bych asi dokázal udělat i já.

 

Antonín Suk

 

 

 


 

Autor příspěvku: Přetisknuto ANS

Příspěvek převzatý Aliancí národních sil. Jméno autora a zdroj článku je uveden v textu.
0 0 hlasů
Ohodnoťte článek
2 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Ing.Pavel Vrána
Ing.Pavel Vrána
22. 6. 2020 16:18

Absolutní pravda souhlasím.

Jan Kadlec
Jan Kadlec
21. 6. 2020 19:26

Pana Soukupa jsem několik let po dobu jeho vysílání takřka zbožňoval pro jeho neochvějné postoje ve prospěch republiky a lidí zřejmě ale k nelibosti druhé strany. Tu náhle otočil kormidlem, což jsem si vysvětlil tím, že mu asi někdo obrazně řečeno přiškrtil kyslík. Tím, že ve svých pořadech dosti okázale kálí vládě a hlavně panu Babišovi na hlavu, odchází z jeho sledování řekl bych velké množství posluchačů. Nevím kdo mu radí, ale i mnozí z pozvaných disklutérů na duely mu otevřeně řeklo, aby je nezatahoval do kritiky vlády a to vypovídá o mnohém. Z pořadů Barrandova jsou pro mě a další sledovatelné už jenom westerny a vtipy za 100,- . Také mnohé vypovídá z obsazenosti jeho duelů. Z mého pohledu a nejen mého se ze sama sebe proklamovaného „demokrata“ stal farizej. Když se dívám na p. Moravce je mi skoro přijatelnější, než p. Soukup