Článek Vladimira Putina k 75. výročí Velkého vítězství

PREZIDENT RUSKÉ FEDERACE V.V. PUTIN NAPSAL ČLÁNEK K OSLAVĚ 75 VÝROČÍ VÍTĚZSTVÍ NAD FAŠISMEM

(Tento článek je naprosto brilantní prací člověka, který na praktické úrovni ovládá Koncepci společné bezpečnosti a Dostatečně všeobecnou teorii řízení)

Petr Novák 19.6.2020

Názory

02:48 19.06.2020(aktualizováno 09:04 19.06.2020) Získat krátkou URL

10861

https://cz.sputniknews.com/nazory/2020061912108707-o-spolecne-odpovednosti-tvari-v-tvar-historii-a-budoucnosti-clanek-vladimira-putina-k-75-vyroci/?fbclid=IwAR2nSe3_K0XTFvXOgNO0rQppyk8lRpHvw7tnKMZ1xmB0Fq8ky6dpGlypTYU

https://cdncz1.img.sputniknews.com/img/984/26/9842651_0:20:3072:1748_1200x675_80_0_0_c745ec67a5279cb90d1a8d5304d2b60d.jpg

Sputnik Česká republika

https://cdncz2.img.sputniknews.com/i/logo.png

Sputnik

https://cdncz2.img.sputniknews.com/i/logo.png

https://cz.sputniknews.com/nazory/2020061912108707-o-spolecne-odpovednosti-tvari-v-tvar-historii-a-budoucnosti-clanek-vladimira-putina-k-75-vyroci/

O událostech 2. světové války, historické roli vítězství nad nacismem a povinnostech před budoucími generacemi píše Vladimir Putin ve svém článku. Názory ruského prezidenta jako první zveřejnil americký časopis National Interest, následně se objevily na webu Kremlu. Redakce Sputniku pro vás připravila úplný překlad textu. Užijte si čtení!

Uběhlo 75 let od konce Velké vlastenecké války. Za tyto roky vyrostlo hned několik generací. Změnila se politická mapa planety. Neexistuje již Sovětský svaz, který grandiózně a drtivě vyhrál nad nacismem a zachránil celý svět. I samotné události této války jsou i pro její účastníky v dávné minulosti. Ale proč se v Rusku 9. květen slaví jako hlavní svátek, ale 22. června jakoby život umírá a v krku máme hroudu?

Říká se, že válka zanechala hlubokou stopu v historii každé rodiny. Pod těmito slovy jsou osudy miliony lidí, jejich utrpení a bolest ze ztrát rodin. Hrdost, pravda a vzpomínka.

Pro mé rodiče byla válka velkým utrpením při blokádě Leningradu, kde zemřel můj dvouletý bratr Víťa a kde zázrakem přežila má matka. Otec odešel dobrovolně na frontu bránit své rodné město, zachoval se stejně jako miliony sovětských občanů. Bojoval na Něvském pětníku, byl těžce zraněn. A čím jsou tato léta vzdálenější, tím víc si chci s rodiči promluvit a zjistit podrobnosti o válečném období v jejich životě. Ale už není možné se na nic zeptat, proto v srdci posvátně uchovávám rozhovory s otcem a mámou na toto téma, jejich emoce.

Pro mě a mé vrstevníky je důležité, aby naše děti, vnuci a pravnuci chápali, jakou zkouškou a utrpením si museli projít jejich předci. Jak, proč to zvládli a zvítězili? Kde se vzala jejich vskutku železná síla ducha, která překvapovala a uchvacovala celý svět? Ano, oni bránili své domovy, děti, blízké a rodinu. Ale všechny spojovala láska k vlasti. Tento hluboký a osobní pocit je v celé své velikosti odražen v samotné podstatě našeho národa a stal se jedním z určujících v jeho hrdinném a obětavém boji proti nacistům.

Často si pokládám otázku, jak se dnešní generace bude chovat, jak se zachová v kritické situaci? Vidím mladé lékaře, zdravotní sestry, absolventy, kteří se dnes vrhají do červené zóny, aby mohli zachránit lidi. Naši vojáci během boje proti mezinárodnímu terorismu na severním Kavkazu a v Sýrii neuhnou ani o krok, jsou to mladí kluci! Mnohým bojovníkům legendární, nesmrtné šesté výsadkové roty bylo 19 až 20 let. Ale všichni ukázali, že si zaslouží stejné uznání jako vojáci, kteří bránili naši vlast ve Velké vlastenecké válce.

Proto jsem přesvědčený, že v charakteru národů Ruska je vyplnění svého dluhu, pokud si to okolnosti vyžádají, aniž by se lidé litovali. Obětavost, patriotismus, láska k rodnému domu, ke své rodině, k vlasti. Všechny tyto hodnoty jsou i dnes pro ruskou společnost fundamentální a stěžejní. Na těchto hodnotách v mnohém stojí suverenita naší země.

Dnes se u nás objevily nové tradice, které samy vznikly vůlí národu, například Nesmrtelný pluk. Je to pochod naší vděčné vzpomínky, krevního a živého spojení mezi generacemi. Miliony lidí vychází na průvod s fotografiemi svých blízkých, kteří ubránili naši vlast a zadupali nacismus. To znamená, že jejich životy, utrpění a oběti, vítězství, kterou nám předali, nikdy nebudou zapomenuty.

 

CELÝ ČLÁNEK ZDE V PDF.

 

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS