Čaputová – „Perla z východu“

V poslední době jsme svědky silné snahy o státní převrat a to metodou překračující demokratické principy tvorby politické reprezentace. O současné vládnoucí vrstvě si můžeme myslet cokoliv, ale je pravdou, že prošla volebním kláním. To, že obyvatelé cítí, že je něco špatně, je pochopitelné a nechuť pokračovat směrem současné politiky vzrůstá. Vliv zahraničních zájmů, které jsou vesměs protinárodní a nepřející státní suverenitě je jasný už skoro každému a stává se veřejným tajemstvím.

Jeden takový vnější tlak na naší společnost nepůsobí ze západní Evropy (jak jsme si zvykli vnímat), ale překvapivě z východu od našich nejbližších sousedů. Od Slováků. Všichni jsme zaznamenali vývoj na Slovensku před prezidentskými volbami, kdy vlivové skupiny vyvolaly demonstrace a následné volby dopadly tak, jak dopadly. Zvítězila kandidátka Zuzana Čaputová, která je představitelkou Nového světového řádu, jehož evropskou odnoží je Evropská unie. Nová slovenská presidentka se otevřeně hlásí k mezinárodnímu křídlu vedeného lidmi typu  George Sorose apod.

Slovenský model převratu u nás převzalo seskupení Milión chvilek pro demokracii. Na nedávné demonstraci v Praze, na Václavském náměstí, nás dokonce navštívil organizátor slovenských demonstrací, který veřejně přiznal, že je Sorosovým dítětem.

Ve čtvrtek 20. června t.r. započala slovenská presidentka státní návštěvu v naší zemi. Svým chováním otevřeně vyjádřila pochopení pro demonstranty, když prohlásila: „Rozuměla jsem náměstím v Bratislavě, dokážu rozumět i Václaváku.“. Svým chováním i v polosoukromém programu překročila běžnou normu chování vysokého politického činitele při státní návštěvě jiného státu. Chovala se jako „Perla z východu“, která nám přišla ukázat tu správnou cestu vývoje.

Dovolím si poznamenat, že už jednu „Perlu z východu“ tu máme. Jestli to takhle půjde dál, tak si brzy budeme moci navléknout celý perlový náhrdelník. Je otázkou, jestli nám bude sloužit jako skvělý doplněk k našemu vystupování na světové scéně nebo bude smyčkou kolem krku a půjde nám o život.

Zatím si můžeme vybrat!

 

JUDr. Karel Hais, 1. místopředseda ANS

 


 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil