BUDU VOLIT WOLFGANGA AMADEA MOZARTA !

I když tentokrát nekandiduje ! Mozart jako génius bude mít určitě menší chybovost, než generál Pavel !

Nemám pro to žádný důkaz , ale mám důvodné podezření, že ty volby nejsou košér. Nepřesvědčili mě !

Někdo může namítnout , že emoce do voleb nepatří, ale patří a především emoce – a já na svoji intuici dám. Jsem totiž “ umělec “ 🙂 na baterky 🙂

Když tak o tom přemýšlím, nemůžu si pomoci a nemám klid. I když jsem původně chtěl dát hlas Jaroslavovi Baštovi, bylo by to nefér vůči Karlovi Janečkovi a že by měl pan generál a paní Nerudová chybovost 0,3 %, nebo kolik přesně nevím, ale ten nepoměr není o řád, to je o mrakodrap a je mi jedno jaká čísla si kdo vycucal z klobouku, ale že by byl Karel Janeček najednou ( podivín a blázen ) asi jak se to komu hodí, to si nemyslím, to má asi za toho Slavíka a to že se tam najednou vrátil ten pan moderátor a vypadla zase paní Rohanová, Zítko neměl ani 50 000 no teď všichni z Aspenu z jedné firmy, které nám předkládají jako mariáš ke schválení…. Víte co já v tom vidím něco jiného.

Mě nevadí, že to je hra, ale ONI SE CHTĚJÍ BAVIT.

Největší legranda pro ně je, že budou dvě blondýny v bývalém Československu. Podobné typy od pohledu. Já je neznám, ale myslím, že to je humor.

Tohle ale není k smíchu.

Mě to doslova uráží !!!

Mají z nás LEGRACI. Smějí se, jak se hádáme. Protože jim to žereme ?

Já ne, tenhle systém stejně dávno umřel a tohle je KOMA.

Proto se teď budu smát já i když jenom chvilku a smích to bude hořký, ale mám svoji důstojnost.

Všechno ostatní mi berete, tak důstojnost je pro mě obzvlášť důležitá.

Váš hlas právě propadl, protože jste to přehnali a já vám ho nedám a raději nepůjdu k volbám, to je sichr, půjdu na pivo a KONEC LEGRACE ! 🙂

Nebudu legitimizovat vaše divadlo.

Dědeček nám jako dětem často hrával loutkové divadlo a za zády měl schované loutky a pak se to stalo ! KAŠPÁREK SE ZTRATIL ! Přísahám, že všechny naše rodiny hledaly rok Kašpárka a nikdy jsme ho nenašli !

Po roce si sedl můj dědeček v obýváku ke kulatému stolu, nad ním busta Masaryka kterému děda jako prezidentovi věřil, ať už to bylo jakkoliv, byl tam mandát a byl tam kurz a já věřím víc dědečkovi, než nějakým historikům ! Já věřím víc Tyršovi, Jiráskovi, protože to byl náš kamarád, ale abych se nezakecal. Dědeček si sedl ke stolu a pravil. Kašpárka odnesla vyšší moc a bylo. Prostě mystika a to, co je mystika, tam se nediskutuje, tam platěj jiný zákony, jiný pravidla a dědeček tomu rozuměl a my děti jsme to braly jako samozřejmost.

Mám hrneček po dědečkovi s nápisem Karl, který studoval vázání knih ve Vídni. Koupili jsme ho hned, jak jsme mohli do Vídně do Maria Theresia museum na Kokošku. Tak si na něj pamatuji, jak jsme mu ho tam koupili a on byl tuze rád a já mu ještě koupil Requiem od Wolfganga Amadea Mozarta, které dirigoval Karajan s Berlínskýma filharmonikama. A to byla taková pecka – tu desku mám dodnes. Děda ji hlavně před smrtí rád poslouchal, připravoval se s Mozartem. A protože ten hrneček má v sobě informační pole – děda ho měl spoustu let – tak stejně jako on, musím konstatovat: „Kašpárek se ztratil!“ A to je konec loutkového divadla, protože když jste lodivod – a to já jsem i když mám jen chatrný člun na rybníce jako rybář z časů Karla IV. , tak když se jednou vytyčí směr, tak už není cesta zpátky.

Proto udělám ten první krok a nebudu legitimizovat volby (o jejichž regulérnosti nejsem přesvědčen), abych nepošpinil naši rodinu a nezneuctil naše jméno.

A je po legraci , konec pohádky milé děti. Jdu žít. Venku je zima jako za Rembrandta, nebudu masochisticky trávit zbytek monumentální zimy loutkami, kulisami, oponami. KAŠLU NA POHÁDKY ! Budu to ignorovat a to je to nejlepší, co můžu udělat. Konec hry ! No a vy si volte třeba sněhuláka !

 

Ondřej Kmošek, malíř

 

 

 


 

Autor příspěvku: ANS