Boj za svobodu, nezávislost a národní identitu se nekoná žvaněním, ale činy

Jak se říká, ještě nezaschl inkoust na papíře a už je tu další bezprecedentní podprahová diverzní informace, která má zpochybnit vznik Československa a zdůraznit utrpení národnostních menšin v mladém státě.

Zpráva má název „Před sto lety si ČSR vzala Pressburg plný Němců a Maďarů a udělala z něj Bratislavu“. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/493237-pred-sto-lety-si-csr-vzala-pressburg-plny-nemcu-a-madaru-a-udelala-z-nej-bratislavu.html V textu je zdůrazňováno utrpení a zděšení Němců a Maďarů z příchodu českých vojsk do Pressburgu. Tato, na první pohled, nenápadná poznámka u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa a obnovení státnosti českých a slovenských zemí, má za cíl jen jediné: zpochybnit celý proces národního obrození a zdůraznit volání po revizi historických skutečností v souvislosti s dneškem.  Takové zprávy nesměřují do historie, ale mají za účel zpochybnit existenci českého státu a českého národa dnes.

Bohužel, tento trend je prosazován mnoha organizacemi, které jsou řízeny ze zahraničí s cílem zlikvidovat náš národní stát. O to více je alarmující skutečnost, že těmto myšlenkám jsou nápomocni někteří naši občané, včetně politických představitelů a to jak na komunální, tak i na celostátní úrovni. Nejenom, že politici jsou těmto názorům nápomocni, ale útočí proti všemu a všem, kteří s tímto trendem nesouhlasí a veřejně dávají svůj nesouhlas najevo.

Uvedený postoj byl zřetelný i v novoročních projevech našich ústavních činitelů. Všemi třemi projevy se jako červená nit proplétala jednotná myšlenka. Nejsilnější ideou byla mantra o demokracii. Nechci ani počítat, kolikrát se toto slovo objevilo. Vytváření virtuální skutečnosti o bezkonfliktní a úspěšné společnosti si všichni tři vzali doopravdy za své a to pod heslem: kolikrát řeknu slovo demokracie, tolikrát jsme demokratičtější.

Druhým základním kamenem jejich myšlenkového pochodu byl tvrdý odpor proti opozici. Opovržení nad tzv. „ulicí“ bylo tak nosným prvkem, že se člověk neubránil dojmu, že v podstatě ani nic jiného nechtěli národu sdělit. Jakoby zapomněli, že v roce 1989 se právě díky této „ulici“ dostali k moci a zbohatli. Jejich úspěšnost spočívá jen v tom, že jim tato „ulice“ dala ve volbách hlasy.  Současnému politickému establishmentu stačí, když ho démonizovaná „ulice“ jednou za volební období zvolí a pak politici té tzv. ulici pouze předkládají svoji snovou skutečnost a svoji „genialitu“.

Národní útlak nemusí jít jen cestou ekonomickou, ale zejména cestou potlačování většiny v oblasti podílu na moci – urážením většiny národa a vyčleňováním části občanů ze společnosti. A právě tento útlak je nosnou myšlenkou hnutí Žlutých vest ve Francii a v mnoha státech Západní Evropy. Udržet si svou národní identitu je nikdy nekončící proces. Nestačí o ní jen žvanit, ale předpokládá činy. Kéž by si to vzala za své i naše společnost.

 

JUDr. Karel Hais, 1. místopředseda ANS

 


 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil