„Ať s tím rychle přestane nebo se bude divit….!“

Takto se na obrazovkách TV JOJ vyjádřila jedna ze slovenských studentek na adresu Roberta Fica, bývalého premiéra a současného předsedy vládní strany SMER-SD a člena Národní rady Slovenské republiky. Ani jedno z českých mainstreamových médií se o důvodu rozhořčení „mladých a neklidných“ studentů SR raději ani nezmiňuje. Informace jsou totiž velmi infekční sortiment.

 

Ne snad, že by se aktivitou slovenského studentstva mohlo nakazit to české, to opravdu nehrozí. Aktivistické bojůvky nejrůznějších liberálních „pokrokářů“ jsou dávno prolezlé ve školách všech stupňů i u nás, stejně jako na Slovensku. A v mainstreamových médiích dostávají standartně prostor jen školáci hlavně toho správného ideologického zabarvení, dokonce i stejně orientovaní pedagogové. Ale co kdyby se tentokrát „nakazila“ vláda nebo aspoň část politické sféry? A čím vlastně Fico naděje slovenské inteligence tak rozzlobil?

 

Kdo vystudoval za naše, má sloužit nebo platit.

Je to prosté. Předseda SMERu hodlá Národní radě SR dát k úvaze vznik zákona, jenž by do budoucna zaručil, že absolventi medicínských oborů musí po dostudování náročné disciplíny za peníze daňových poplatníků sloužit občanům SR po dobu deseti let pouze na Slovensku. Jestliže by snad odešli do zahraničí za lukrativní platy v době kratší, než je uvedený časový úsek, museli by Slovenské republice zaplatit náklady na svá studia. Tuto částku předběžně Robert Fico stanovuje na 50 000 euro.

Přitom jde o vynikající a spravedlivý návrh, řešící okamžitě pezonální nouzi jak slovenského zdravotnictví, jenž by se dal docela dobře použít i pro naše vysokoškoláky. Ti také studují za obdobných podmínek jako jejich slovenští kolegové. Školství obou zemí dodnes těží ze socialistické koncepce z dob společného státu a většinově spravedlivější dělby HDP. Jestliže tedy studenti československé medicíny s vynikajícím mezinárodním kreditem mohou svůj obor praktikovat snadným přejezdem otevřených hranic za lukrativnějším výdělkem, ať svým občanům domovské země zaplatí. Očekávaně se ale zdá, že „individualitám“ se všemi „právy“ a žádnými povinnostmi se navrhované řešení z části zajídá.

Jistě se přitom nedá Robertu Ficovi vytknout nedostatek nejen latentní eurofílie, podobně jako je tomu u našeho pana prezidenta. On rovněž vidí jedinou alternativu životního prostoru Slovenské republiky v konstruované Frankogermánii, podobně jako prezident MilošZeman.

 

Ale Východ bude sloužit Západu! A platit taky! („hodnota“ EU)

Oběma inteligentním mužům přitom nemůže uniknout, že jednou z nejhrubších nemravností, kterou EU páchá na svých východních protektorátech je, že vyssávají jejich potřebnou inteligenci, na jejíž odbornosti nemusela ta západní část vynaložit ani stín nákladů. Nejen lékaře, ale i další odborníky, doktorandy přírodních věd, inženýry, všechno se samozřejmě hodí a mladí lidé pozorující vládu mamonu v praxi jsou vedeni k tomu, aby za vším viděli pouze zisk. Také následný konzum a užívání si „našeho způsobu života“ a citovou plochost.

Není to jen samúčelné trávení myslí nastupujících generací východních pašalíků budoucí Osmano-germánské Evropy. Je to i cílená likvidace národního vědomí, lhostejnost k historii, rodinám, vlasti. A hlavně – vždyť ti doktoři a inženýři z Východu jsou vlastně zadarmo a pracují často za méně peněz, než jejich kolegové ze Západu. Že by tento vysoce kvalitní službovod z Východu měl nějak vysychat? Tak to tedy ne! To si podržtaškové ze Slovenska, České republiky a dalších kolonií nebudou dovolovat! Na to máme metody!

 

Fico už si slovenský „milion chvilek“ vyzkoušel.

Tak se tedy jedna ze studentek v televizní reportáži vyjádřila slovy z titulku tohoto článku. A nemusí to být planá hrozba. Robert Fico už si tlak ulice a „študentov“ vyzkoušel na vlastní kůži, když slovenská mafie se svým kmotrem Kočnerem nechala zavraždit novináře Jána Kuciaka i s jeho dívkou. Nakonec tehdy ustoupil pod palbou zhola fiktivních a falešných obvinění za symbolického data 15.3. (v tento den roku 1939 vtrhla vojska německých okupantů do zbytku Československa. pozn. aut.) A stačilo, když tehdejší prezident SR (takový ideový soukmenovec nynější prezidentky Zuzany Čaputové) Andrej Kiska nenápadně a neústavně prostřednictvím médií „přitápěl pod kotlem“.

 

Doktory a inženýry si nechejme. Ti ostatní? Těm klidně kupme jízdenky.

S přihlédnutím k výše uvedenému je už jasnější, že o návrhu Ficova zákona se v České republice raději mlčí. Někoho by totiž mohlo napadnout, alespoň verbálně před některými volbami, bývalého slovenského premiéra napodobit. No, a to se ví… Jednou vypuštěný džin z lahve může natropit škodu, raději nedráždit. Neinformovat a mlčet. Mlčet…!

A co kdyby se v našich zeměpisných šířkách našel i politický subjekt, jenž by nápad nejen přijal za svou programovou prioritu, ale ještě jej třeba rozšířil? Nejen hotoví lékaři, ale i studenti všech přírodovědných oborů by byli vázání touto teoretickou sankcí, jestliže by chtěli pracovat v jiných zemích, než v té, co jim zdarma vzdělání poskytla právě po dobu oněch 10 let? Nu, a aby se nedalo říci, že nějak ty západní země plné „hodnot“ a „našeho způsobu života“ chceme snad o české, slovenské a jiné vzdělance ochudit, mohli bychom se souběžně zavázat, že studentům humanitních oborů s touhou pracovat v Bruselu či Berlíně nebo Paříži rádi zaplatíme jízdenky a zakoupíme ozdobné tubusy na jejich diplomy. A žurnalisté, umělci, sociologové, politologové či mentální koučové budou mít cestu do lepších příštích otevřenu. (Některé, zejména nedostudované či zběhlé kněžíky mohou vzít sebou. To rádi zaplatíme.) Co myslíte? Ujme se toho ČSSD, ANO, ODS, Piráti, případně Zelení? Nebo snad SPD, Trikolóra či ANS?

 

Svatopluk Otava

 


 

 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil
0 0 hlasů
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
Ruda
Ruda
2. 2. 2020 18:34

Část mladých jsou opravdu zmanipulovaní debilové jak u nás ,tak i na Slovensku.Největší podíl na tom mají tzv.media.Vše začalo naplno snahou o úplné rozbití skupiny V4 .Fico nechtěl za žádnou cenu připustit násilnou migraci islamistů na Slovensko.Proto začalo na Slovensku tzv.politické Jaro,tak jako všude jinde.Vidíme ,co se tam děje ohledně vražd novináře a jeho přítelkyně.Policie to snad vyšetří doopravdy.Všechno to má ale znaky svinstva .Tj.odstranění nepohodlných osob i z politiky.Což se i stalo.Známe tyto zločiny z USA víme ,že je za tím něco úplně jiného,než se oznámí.A mladí to baští.V Aši dokonce přednášel zločinec europoslanec Štětina ve škole dětem o škodlivosti Ruska.On,který to vše celý život vyžíral.