APATIE aneb proč se nic nemůže změnit

Mám pocit, že za za 34 let budování „demokracie“ došlo k neskutečné deformaci národa a většina lidí se bojí o zaměstnání a svůj volný čas lidé tráví sledováním televize, případně konzumací piva.

O politický a veřejný život má zájem málokdo. Platy a důchody jsou zvyšovány souběžně s mírou inflace a to tak, aby se občané nějak výrazně nezačali bouřit. Hospodářství bylo po roce 1989 „přeorganizováno“ tak, aby řadu prosperujících našich státních podniků získali zahraniční společnosti a ty pak formou dividend pošlou celý zisk na západ. Například vodárny a banky posílají desítky miliard formou dividend na západ.

Další věcí je, jak se dotace EU využívají. Povětšinou je dostanou majitelé velkých stavebních a zemědělských firem a obyčejný pracující občan z nich nic nemá.

ASPEN Institut (česká pobočka založena a financována Bakalou a Schwarzenbergem) pomocí medií předkládá informace tak, aby si občan do svého podvědomí vryl to, co vládnoucí elity považují za správné. Potom je občan v televizi “ krmen“ úpadkovou kulturou. Obyčejný pracující člověk je zavlečen pomocí hypoték a půjček do finančního otroctví a tudíž nemá čas, zájem a ani sílu se věnovat veřejnému a politickému životu. A o to jde všem vládám. Lidé jsou tak apatičtí, že pokud v televizi, v novinách či jiném médiu slyší 100x opakovaný názor nějakého politika či ekonoma, tak tento názor si pod vlivem podprahového vnímání zafixují sic ne jako dobrý, ale jako nutný.

Tak je většina lidí přesvědčena politiky, že se musí posunovat odchod do důchodu.

Pozn.: Aby se mohlo financovat zbrojení, platit předražené státní zakázky, posílat peníze na Ukrajinu.

Zkráceně řečeno: VĚTŠINA LIDÍ se ZMĚNILA NA OVCE

 

Petr Kania

 


 

Autor příspěvku: ANS