ANS na jednání Aliance kulatého stolu

Nadále vyjednáváme spolupráci vlasteneckých sil. Dne 26.6.2021 se od 14h uskutečnila schůze Aliance Kulatého Stolu v Rynholci. Mezi více než 25 přítomnými byli mimo jiné i gen. H. Blaško, europoslanec SPD, PhDr. Vladimíra Vítová, předsedkyně ANS, Jiří Froněk, místopředseda DSSS, či Jiří Šoltys, předseda strany Národ sobě. Mezi členy AKS dorazilo i několik lidí z Moravy.

Denis Novák, prozatímní předseda AKS, uvedl principy a smysl AKS.

Na schůzi bylo několika lidmi včetně samotných členů Volného bloku, sděleno že ve Volném bloku dochází k rozvratu a nerespektování dohod.

Během pauzy se uskutečnilo společné focení venku před bunkrem.

Pan generál Hynek Blaško vyzval ke sjednocení vlasteneckých subjektů v boji proti největším hrozbám naší společnosti jako je gender ideologie či chystané vítězství Pirátů. Jediný způsob jak proti těmto hrozbám bojovat je skrze politiku. Pan generál doporučil, že pokud se subjekty v AKS nedohodnou, ať lidé volí SPD a kroužkují vybrané kandidáty. Podle generála nemá případný nový subjekt pod křídly AKS, ale i jiné subjekty jako např. Otevřeme Česko, šanci uspět v těchto volbách, ale v těch příštích šanci má, pokud bude systematicky pracovat. Konečné doporučení je volit SPD, ač samotná SPD nemůže přijít panu generálovi na jméno.

Pan Procházka, bývalý člen Volného bloku, vyzval také ke sjednocení vlasteneckých subjektů pod jednou hlavičkou, narozdíl od pana generála věří úspěchu tohoto subjektu v nynějších volbách.

Paní Dr.Vítová nabídla členům AKS možnost zúčastnit se voleb, účast na kandidátkách, pod subjektem „Otevřeme Česko normálnímu životu“, jehož je součástí Aliance národních sil, Národní demokracie, Rozumní či Republikánská strana Čech, Moravy a Slezska („nesládkovi“ republikáni) a mnohé další subjekty.

Generál Hynek Blaško nastínil, že odchod z EU by byl ekonomickou sebevraždou, oponovala mu dr.Vítová, že pokud se nevyvážeme že struktur EU a NATO, nikdy si o sobě rozhodovat nezačneme a vše se bude jen zhoršovat. Gen.Blaško připustil odchod z EU, ale jen za předpokladu, že na tento odchod budeme mít vše připraveno a ideálně odejít v součinnosti se státy V4 popřípadě i s Rakouskem.

Jiří Šoltys z Národu sobě opět nabídl svou stranu jako možný sjednocující subjekt pro účely AKS.

Mezi dalšími řečníky se objevili Jiří Froněk, Pynelopi Cimprichová (Jednotní) či Manuel Nuněz (ND). Manuel Nuněz zhodnotil reálné šance AKS a vidí nyní jako jedinou cestu v podpoře a účasti členů AKS pod hlavičkou jednoho z vlasteneckých subjektů. Populisty (Volný blok, SPD), ekonomické liberály (Trikolora, Svobodní) podpořit nedoporučuje, protože nejsou antisystémoví a již se prokázali, že za nimi nezůstávají téměř žádné pozitivní výsledky, naopak doporučuje podpořit nejvíce nacionalistický proud – Otevřeme Česko, který ještě neměl šanci se „ukázat“. Myšlenka AKS a její pochopení bude muset být věcí, ke které postupně dozrají předsedové všech pro-vlasteneckých subjektů, nyní je ještě stále brzy.

Následovala debata, kde mimo jiné Pynelopi Cimprichová či Manuel Gabriel Nuněz doporučili podpořit stávající koalici Otevřeme Česko, jelikož se domnívají, že již není žádný čas na samostatnou přípravu do říjnových voleb.

Schůze skončila okolo 17h.

Jan Mošnička


Autor příspěvku: ANS

5 1 hlas
Ohodnoťte článek
3 Komentáře
Komentář v řádku
Zobrazit všechny komentáře
CZK
CZK
1. 7. 2021 18:37

Souhlasím s p. Vítovou, že vystoupit z EU je třeba. A taky souhlasím s p. Blaškem, že takto jednostranně by to bylo pro ČR ekonomicky likvidační a směřovalo by to k nějaké barevné revoluci a zavedení ukrajinského standardu. Nechci tady psát negativní věci, ale na požádání klidně vymyslím scénář, jak do 3 let po odchodu z EU (budu-li vystupovat jako v její pozici) srazím ČR na kolena, vyvolám politický převrat ve společnosti a donutím nové politické představitele přilézt s prosíkem po kolenou, abych je vzal zpět.
A pak budou cedule o tom, že tato stavba vznikla z milosrdenství/peněz EU nejen u mostů, cyklostezek a chodníků, ale bude to na každé housce či balení brambor, protože jsme-li nezávislí v potravinách z pouhých 20%, tak nebudeme-li chtít žrát hlínu, tak budeme si muset za tu „humanitární“ pomoc hezky zaplatit.
Já jsem původně navrhoval zajistit si nějakého ekonomicky silného partnera, který by nás ekonomicky podržel na těch pár let, nežli se povede ekonomiku ČR přestavět. Ovšem to, co navrhuje p. Blaško by bylo taky řešením. V jednotě je síla. Avšak právě dosažení té jednoty se mi jeví v tuto chvíli jako utopie.
Takto fungují pasti na zvěř. Dovnitř to zvíře pustí kdykoli, ven už nikdy.Osobně ty globalisty nechápu. Když jeden článek řetězu je soběstačný pouze na 20%, tak aby řetěz držel, musí jiný článek toho řetězu vyrábět víc, nežli sám spotřebuje. A co kdyby se stalo něco, co zabrání tomu nekonečnému převážení potravin po světě a to jídlo sem z nějakých příčin nedoputovalo? A navíc, kde je slavná uhlíková stopa ?!Potom přestanou mít EU rádi i ti, kteří se za ni dnes bijí v prsa. Hlad je hlad a to potom všechny ideály jdou stranou. Už jsem to viděl různě po světě. Těm lidem bez jídla shodili pytle s moukou a rýží z helikoptéry a ti lidé se o to pobili.
Když už jsme v té pasti a nemůžeme ven, tak snad jedno teoretické řešení by bylo. Vyslat do EP takové poslance, kterým by se podařilo ty podmínky změnit/zlepšit. Je mi však jasné, že toto není v zájmu globalistů a že učiní vše pro to, aby jim žádný čecháček klacky pod nohy neházel.

Šárka
Šárka
29. 6. 2021 16:19

Neexistuje žádná společná dohoda a to je největší problém.
Spousta malých stran,tak se nikdy nevyhrabeme.!!
I.malé strany chtějí jenom ke korytům?

ANS
ANS
Odpovědět  Šárka
29. 6. 2021 16:24

Proč takto ošklivě píšete a možná i uvažujete? To, že se strany snaží dohodnout znamená, že chtějí ke korytům?! To snad nemyslíte vážně!