Aby bylo jasno! Jak to chodí v politice…

Aby bylo jasno, jak to chodí v politice, tak bych rád čtenářům objasnil způsoby politické korupce v naší zemi a pravou podstatu některých subjektů, které se tváří jako opozice (ovšem pouze v rámci systému).

 

Národní domobrana se zbavila Nely Liskové, aby Marek Obrtel a další předáci mohli údajně kandidovat za SPD do podzimních senátních voleb. SPD tak dala podmínku – pro případnou kandidaturu na svých kandidátkách –  lidem, kteří s opozicí nemají de facto nic společného a svým vystupováním vlastenecké scéně spíše škodí. Podmínkou návrhu SPD totiž údajně bylo: vylučte ze svých řad zakladatelku „hnutí“ Nelu Liskovou. A vedení Národní domobrany ji v podstatě vyloučilo. To, že odstoupila ve finále sama, na této skutečnosti nic nemění. Národní domobrana brání stávající návrh zákona O nakládání se zbraněmi z dílny ministra Hamáčka s tím, že tento zákon se prý domobran vůbec netýká. Ale Souhrnná situační zpráva č. 2/2019 Ministerstva vnitra z 23.1.2020 bod 1.4 praví: „…návrh zákona zakazuje a trestá vznik ozbrojených skupin, jako jsou domobrany, milice….“

SPD je mnohdy považována za opoziční, parlamentní stranu, která bojuje proti současným pořádkům v politice, ale sama pak používá metody korupce. Jaký je rozdíl mezi rozdáváním lukrativních pozic poslancům za jejich hlasování a chováním SPD vůči Národní domobraně?

Jako další příklad manipulace s míněním veřejnosti bych mohl uvést některá vyjádření šéfredaktora Aeronetu, jistého pana „VK“. Ve svých projevech analyzuje a vizionářsky předpovídá politickou situaci, ale nikdy neopomene obecně zpochybňovat odbornou i lidskou erudici mimoparlamentních stran – počítaje v to samozřejmě i  Alianci národních sil. A to bez ohledu na skutečnost, že toto vlastenecké politické hnutí ve své publikační a veřejné činnosti s předstihem několika týdnů až měsíců předbíhá ve svých vyjádřeních a analýzách i samotného pana „VK“. Možná je tomu tak proto, že ANS nebývá nikdy citována v mainstreamu a i mnohá alternativní média (která „kopou“ za jiné strany)  odmítají publikovat příspěvky ANS. Takže možná proto je obtížnější seznámit se s jejími názory, které však představitelé ANS publikují zásadně pod svými jmény a nikdy se neuchylují k anonymnímu projevu.

Vrcholem manipulace je ale příklad jednání Krajské konference  KSČM v České Lípě, konané dne 15. 2. 2020, kde zazněla informace, že předseda V. Filip prý nabízel spolupráci ANS, která ji ale odmítla. Uveďme však věci na pravou míru: Vážení „soudruzi“,  k žádné takové nabídce ze strany KSČM bohužel nikdy nedošlo, takže jsme nemohli ani nic odmítnout. Byla vyřčená úmyslná, vědomá a účelová lež, aby se členové KSČM  od ANS odvrátili, ačkoliv s jejím programem mnozí sympatizují.

Chtěl bych členskou základnu KSČM ujistit, že si vážíme názorové hladiny členů, ale bohužel z vedení vaší strany se stali „salónní komunisté“, kteří nejsou schopni ani opustit liberalismus, natož hájit skutečnou levicovou a národní ideu. K tomu je nutno dodat, že Aliance národních sil se programově profiluje jako vlastenecké konzervativně levicové socialistické hnutí a z toho plyne, že na straně „levice“ vlastně není jiné strany (kromě ANS), která by byla ochotna pozici tohoto politického spektra hájit. Proto sděluji členům KSČM: Je to na vás! Sami sobě ve svém srdci si položte jednoduchou otázku: kdo s kým a pro koho.

 Vzhledem k blížícím se volbám napětí vzrůstá samozřejmě i mezi opozicí, kde si jednotliví hráči vymezují své pomyslné hranice. ANS nehodlá nikoho přesvědčovat, ani se uchylovat k podrazům nebo kupčení, chce jen předložit svůj koncept politického řešení a ponechat svobodnou vůli občanům, aby se při volbách rozhodli. Čekací lhůta 30 let již vypršela.

 

JUDr. Karel Hais, 1. místopředseda ANS

 


 

 

Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil