A ta kačka bláto tlačká (3)

Tento článek je 3. díl série A ta kačka bláto tlačká. Dosud vyšlo dílů 6

Tak si zatláčkáme o nás.
Každý jsme tomu pomohli.

Politika je správa věcí veřejných, ale tady to je naprostá destrukce všeho, co naší předci vytvořili a předali nám v dobré víře, že to zanecháme v ještě v lepším stavu pro další generace.  
Vládu necháme na jindy.
Ale dnes trochu jiný pohled na věc.
Co jsme dělali těch 30let když se tu kradlo o sto šest? Byla u všeho vláda?
Myslíte? Neměli bychom si sáhnout do svědomí. Kolik podniků si vytunelovali ředitelé, Češi? Vyvedli si peníze do vlastních firem, propustili zaměstnance a dovezli zboží z Číny. Kolik zákazníků opustilo s lehkým srdcem české výrobky a nakupovali šmejdy ve stáncích u Vietnamců a pomohli dokonat zkázu našich podniků? Ještě před pár lety by každý běžel reklamovat díry na zboží, nedošité, křivé, nefunkční výrobky. Reklamace na zboží jsme vyřešili tím, že jsme si šli koupit jiné, zase pěkně levné. Stejně jsme už toho Vietnamce nenašli a kšeft jsme udělali dalšímu. To, že tady neplatili daně a peníze šly do Vietnamu nikomu nevadilo. A tak to vše začalo. Pak nastoupili další národnosti a další.

Kolik pozemků a nemovitostí jsme prodali jako soukromníci komukoliv, kdo zaplatil? Podívejte se po domech a nápisech na nich? Je tam ještě něco českého: Kebab, Číňané, Indové, Vietnamci,Turci, banky, herny, Lídl, Tesco, Billa, Kaufland, Ikea, Mac Donald, sekáče a zastavárny a desítky dalších.
To je dnes naše blaho a vysněný luxus.

 

 

 

 


 

Procházení sérií<< A ta kačka bláto tlačká (2)A ta kačka bláto tlačká (4) >>

Autor příspěvku: ANS