1 400 000 korun na migranta. To nestačí, dí Evropská komise.

A máme prý „dobrovolně“ urychlit relokaci stávajících 40 000 převážně muslimských převážně mladých mužů do nových evropských sídel. Tvrdě se do evropských zemí opřela ve svém projevu pro Evropský parlament eurokomisařka pro vnitřní věci Ylva Johanssonová.

 

Z Lesbu na pevninu za 630 000? Ovšem na „bezpečné místo“…

Švédská manipulátorka s čísly se snad konečně držela těch pravých, když auditoriu sdělovala, že EK poskytla již Řecku 50 milionů euro (1,26 miliardy korun) na vytvoření 2 000 míst pro nezletilé migranty na pevninském území Řecka. To jsou pak skutečně jednoduché počty, aby bylo jasné, že na převoz jednoho „dítěte“ z ostrovů na pevninu a následné ubytování vynaložila EK (i za naše peníze) zhruba 630 000 Kč. Skoro se nabízí domněnka, že snad řecká vláda najala na tuto akci bývalého ministra dopravy ČR Vladimíra Kremlíka, snad i s ministryní Maláčovou dohromady.
A proč lze Ylvu Johanssonovou označit za manipulátorku s čísly? Je totiž známo, že stoupající sexuální kriminalitu v rodném Švédsku za rok 2017 označila jako klesající, což pak „omlouvala“ použitím starších, nerelevantních údajů. Zcela však nadále vylučovala, že na nárůstu snad mají podíl migrantští příchozí arabského či afrického původu. Není divu, že bývalou švédskou ministryni pro migraci zahrnula do svého týmu bývalá německá ministryně a likvidátorka rezortu obrany Ursula von der Leyenová, dnešní šéfkomisařka EU.

Čekání v bídě je asi dost drahý podnik…

Evropská komise však Řecku bude i dále pomáhat, slíbila Johanssonová a sdělila, že balkánský azyl obdrží pro 40 000 dočasných arabských ostrovanů ještě 2,23 miliardy eur (56,26 miliard korun), což lze opět snadno přepočíst jako 1 milion 400 tisíc korun na jednu prchající a strádající osobu. Ta (osoba) vybavena chytrým telefonem již z bídou zmítaného domova, jež z vlastních prostředků poskytla kolem 10 000 euro nastřádaných vyslancovou rodinou pirátským převaděčům, bude za ty peníze na prahu Evropy třít bídu s nouzí. A to tak dlouho, dokud si je členské země EU pomocí „evropského společného systému azylu a migrace“ (slovy Johanssonové) „dobrovolně“ nerozeberou.

A vůbec, žádná migrační krize neexistuje. (Zakazuje se…)

Skoro v té souvislosti už nestojí za zmínku, že EK již obdarovala i společnost s názvem Mezinárodní organizace pro migraci marginální částkou 4,2 milionu euro (106 milionů korun) na „vytváření bezpečného prostředí pro děti na řeckých ostrovech“. To jaksi už ty přepravené děti na pevninu, za 630 000 korun jedno, zase povezou na zpět? Nebo se očekávají další? A jak to, když slovy Ylve Johanssonové „migranti přicházejí do Řecka nepravidelně a méně, než v minulých letech“. Takže prý „nejsme v krizi. Nemáme v Evropě migrační krizi. Ale v krizi je 40 000 lidí na řeckých ostrovech a my je musíme podporovat.“ Tito lidé totiž prý „platí cenu, která je příliš vysoká“.
No, vysoká, asi ano. Milion čtyřista tisíc na hlavu je dost peněz. Ale kde teda jsou, kde jsou, když ti lidé stále dlí v zimě, bez vody, bez elektřiny a v blátě? Taky se vám z těch čísel kapku točí hlava? A nemá nakonec pravdu i náš ministr školství Plaga, když hodlá zrušit maturitu z matematiky? Aspoň naše děti v budoucnu nenapadne, že by si taky mohly občas něco spočítat. Vždyť to už nyní za nás v Bruselu počítají jiní….

 

Svatopluk Otava

 


Autor příspěvku: Aliance národních sil

Aliance národních sil